Şanlıurfa’da Çocuk yoğunluğunun en yoğun il olduğunu TBMM kürsüsünde dile getiren MHP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, Çocuk Doktoru eksikliğinin giderilmesi ve OSB’de istihdama yönelik desteklerin verilmesini istedi.

ÇOCUK DOKTOR EKSİKLİĞİ GİDERİLSİN

Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Şanlıurfa Milletvekili MYK Üyesi İbrahim Özyavuz: "Şanlıurfa çocuk nüfusun yolu olduğu bilinir .Şanlıurfa'daki Hastanelerden çocuk hastalığı yan dallarındaki doktor  eksikleri mağduriyete yol açmakta ve vatandaşlarımızın diğer illere gitmelerine  sebebiyet vermekdedir. Sağlık Bakanlığımızın Şehir Hastenimizin Doktor eksikliğine mutlaka gidermesi gerekmekdedir. Bu durum sadece Şanlıurfa için  değil  bölge iller içinde önemlidir" dedi.

İSTİHDAMA YÖNELİK DESTEK VERİLSİN

Özyavuz, “Bizim kökenimiz bu topraklarda bizim yönümüz geleceğe doğrudur ve durduğumuz yer yatacağımız yerdir. Şanlıurfa Tarım’da olduğu kadar sanayide sektöründe de adımalar atmaya devam etmektedir. Tarıma dayalı sanayi başta olmak üzere diğer sanayi kollarından ilimiz cazibe merkezine haline gelmiştir. Şu an Organize sanayi bölgesinde mevcut istihdam sayısı 384 Fabrikada 29 Bin 300 kişidir. Şanlıurfa organize sanayi bölgesinde yatırım yapmak isteyen yatırımcıların yeni yatırımcıların her gecen gün yoğun bir şekilde devam etmektedir.

Kulisler Hareketlendi, Urfalı Bakan Görevden Mi Alınıyor? Kulisler Hareketlendi, Urfalı Bakan Görevden Mi Alınıyor?

Çevre şehircilik ve İlgili bakanlığın yerel yönetim yeni alan açılmalı ve arsa ihtiyacı mutlaka karşılanmalıdır. Vatan’ını bayrağını ve her şeyini aziz milletimize gençlerimize daha güzel geleceği bırakmak için çalışıyoruz. Ülkemizin ve Şanlıurfa meslek liselerin sayısı artırılarak kalifiye elemen ihtiyacı artırılmalı bu sayede gençlerimiz mezun olduktan sonra   bölümlerine uygun olarak da istihdam edilmesi gereklidir” dedi.