Olay, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine bağlı Dikili mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre, kaçak elektrik denetimi yapan 2 kişilik Dicle Elektrik ekibi, Altınbaşak sokağına girdiklerinde 30 yaşlarında tanımadıkları bir kişinin engellemesi ile karşılaştı. Söz konusu kişi görevlilere yönelik olarak “Sayaçları kontrol etmeyin ve bir daha buraya gelmeyin. Gelirseniz boğazınızı keserim” diyerek tehditler savurdu.

YAKALANAN ŞAHIS İFADESİNİN ARDINDAN SERBEST BIRAKILDI

Şanlıurfalı Engelli Vatandaşları Dolandıran 5 Kişiye Gözaltı Şanlıurfalı Engelli Vatandaşları Dolandıran 5 Kişiye Gözaltı

Görevliler çalışmaya devam edince de cebinden çıkardığı metal bir cisim ile dağıtım şirketi görevlisi Z.K.’nin  kafasına sertçe vurarak yaraladı. Kafasından kanlar akan Z.K. yardım beklerken şüpheli şahıs bu defa diğer görevliye saldırmak istedi. Kavga sesini duyan çevredeki vatandaşların müdehalesi ile olay sonlanırken, başından yaralanan Z.K. hastaneye kaldırıldı. Saldırgandan şikayetçi olunmasının ardından gözaltına alınan şahıs, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Olayla ilgilisoruşturma sürüyor.