Millî Eğitim Bakanlığı, yaz okullarının ardından bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde "Bilim", "Sanat", "Matematik" ve "İngilizce" olmak üzere 4 alanda ücretsiz kurslar için hazırlıklarını tamamladı ve başvuruların ardından Kış Okulları eğitim öğretime başladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt : “Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademeleri için yarıyıl tatiline özel 5 ayrı dijital materyal ilk kez öğrencilerin kullanımına sunulmuştur. Matematik dersleri için "Matematik ile Eğlenceli Kış", İngilizce dersleri için "Winter Fun with English" olmak üzere dijital ortamda 2 yeni dergi hazırlandı. Ayrıca okul öncesi, ilkokul ve ortaokul olmak üzere 3 ayrı kademedeki öğrencilere yönelik güncel bilgilerin, eğlenceli etkileşimli içeriklerin yer aldığı 3 ayrı Bilim Sanat Dergisi de dijital ortamda ilk kez hazırlandı. Bilim ve Sanat Merkezlerimizdeki destekleme ve yetiştirme kurslarında robotik, yapay zekâ, yazılım geliştirme, havacılık ve uzay, yenilenebilir enerji, bilimsel araştırma teknikleri, akıl oyunları gibi alanlarda 55 farklı atölye öğrencilerimizle buluşturuldu. Millî Eğitim Bakanlığımız, yarıyıl tatilinde düzenlenecek lise kademesine yönelik kurslarda, yenilikçi yaklaşımlar içeren yeni matematik programını da ilk kez hazırladı. Programda, öğrencilerin şifre bilimden veri analizine, geometri dünyasının keşfinden küresel problemler karşısında çözüm yolları üretebilecekleri etkinliklere kadar çeşitli alanlara yer verildi.” dedi.

Uzmanlar, 15 Tatilin Erkene Alınması Uyarısında Bulundu Uzmanlar, 15 Tatilin Erkene Alınması Uyarısında Bulundu

“ÖĞRENCİLER İKİ HAFTADA TOPLAM 40 SAAT KURS ALABİLECEK.”

Kurt, konuşmalarını şöyle sürdürdü: “Matematik ve İngilizce derslerinde açılacak kurslarda, 4. sınıftan 12. sınıfa kadar olan öğrenciler için belirlenecek 5 grupta etkinlik yapılacağını ve bir öğrencinin bu kursların her ikisine de başvurabileceğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt  “Öğrencilerimiz bir dersten günlük 2, haftada 10, toplam 20 saatlik programlara katılacak ve iki kursa katılan öğrenci, iki haftada toplam 40 saat ders almış olacaktır. Bakanlığımızın ilklere imza atmaya devam ettiği eğitim öğretim yılımızda tüm çalışmalarımızı öğrencilerimizin maksimum düzeyde faydalanacağı şekilde planlamaya devam ediyoruz.” Diye konuştu