Şanlıurfa’da göreve başladığı andan itibaren, eğitim konusundaki hassasiyeti ve geliştirilen projelere verdiği büyük önem ile dikkat çeken Vali SalihAyhan, “Hedef 1 Milyon” sloganıyla başlatılan proje kapsamında köy okullarına kitap dağıtımı törenine katıldı. Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen törende, farklı ilçelerden gelen öğretmen ve öğrencilerde hazır bulundu.

Vali Ayhan törende yaptığı konuşmada  “Valiliğimiz himayesinde, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve ŞURKAV’ın iş birliğinde yürüttüğümüz projeyle ile 500 köy okuluna toplamda 100 Bin kitap göndermeyi hedefliyoruz. Bu hedefimizin başlangıcı olarak da bugün, 30 bin adet kitabımızın dağıtımını gerçekleştirdik. Bu sayının 25 bin adedini valiliğimiz, 5 bin adedini de ŞURKAV satın alarak bağışladı.  İlkokul kademesinde 75 okul, ortaokul kademesinde 50 okul, lise kademesinde de 25 okulumuza bu kitapların teslimatı yapılmış olacak.

Kitapların gücüne inanıyorum. Bu nedenle evlatlarımızı kitaplarla buluşturan birçok projeyi hayata geçirdik. Tüm projelerdeki temel hedefimiz, toplamda 1 Milyon kitabı evlatlarımıza ulaştırmak. Her ay 10 Bin adet kitabı ‘Urfa Okuyor’ projesi sayesinde evlatlarımızla buluşturuyoruz. Şehrimizde okuma kültürünü geliştirmek adına tüm gayretimizle çalışıyoruz. Çok şükür ki projelerimiz evlatlarımızın nazarında da karşılık buluyor.

Kelaynaklar 14 Şubat’ta Doğaya Salınacak Kelaynaklar 14 Şubat’ta Doğaya Salınacak

Bu konuda öğretmenlerimize çok teşekkür ederim. Projelerimizin hepsine sahip çıktılar ve sahada fedakârca ellerinden geleni yapıyorlar Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği ‘muasır medeniyetler seviyesinin’ üzerinde olmak, tam olarak bunu gerektirir. Hepimiz, ecdadımızın okumaya verdiği öneme yakışır şekilde çalışmalar yapmaya ve evlatlarımızın geleceğine layık olmak için çabalamaya devam edeceğiz. Gayretleri ve çalışmaları için tüm paydaşlarımızı kutluyorum. Evlatlarımıza fayda sunacak daha nice ortaklıkta bir arada olmayı diliyorum. ”dedi.