Şanlıurfa’da kendini Polis, Savcı, Asker olarak tanıtarak vatandaşları dolandıran İ.Ö. ve İ.Ö. Emniyet ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

Şanlıurfa’da kendini Polis, Savcı, Asker olarak tanıtarak vatandaşları dolandıran İ.Ö. ve İ.Ö. Emniyet ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

Şanlıurfa Dahil 11 ilde 100 Milyon'luk Hırsızlık Operasyonu Şanlıurfa Dahil 11 ilde 100 Milyon'luk Hırsızlık Operasyonu

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince, İletişim Yolu ile Nitelikli Dolandırıcılık (şüphelilerin telefonda kendilerini Polis-Savcı-Asker vb. olarak tanıtmak suretiyle vatandaşların para, altın vb. kıymetli eşyalarını kandırmak suretiyle alması)suçu ile ilgili olarak yapılan çalışmalarda şüphelenerek durdurulan araçta şüpheli İ.Ö (22) isimli şahsa ait poşet içerisinde; 9 adet bilezik, 12 adet ata altın,1 adet çeyrek altın,1 çift küpe, 1 adet yüzük olduğu tespit edilerek ziynet eşyalarına el konuldu.

 Olayın Aracısı konumunda bulunan diğer şüpheli İ. Ö. (25) isimli şahıs İ.Ö (22) şahsı karşılamaya geldiği esnada yakalanarak gözaltına alındı. Polis ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda olayın İstanbul İli Eyüp sultan ilçesinde gerçekleştiği, 21.11.2022 günü Nitelikli Dolandırıcılık suçuna maruz kalan müşteki N.U (60) olduğu tespit edildi.

İletişim Yoluyla Dolandırıcılık suçu ile ilgili müştekinin 350.000 TL mağduriyet yaşadığı tespit edilmesiyle olay aydınlatıldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan İ.Ö. ve İ.Ö. Çıkarıldıkları adli mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.