Şanlıurfa GAP-7 kısım arazi toplulaştırma çalışmaları kapsamında DSİ GAP 15. Bölge müdürlüğü tarafından tarla içi yol çalışmaları devam ediyor.

 DSİ GAP 15. Bölge Müdürlüğü "Arazi Toplulaştırma Çalışmaları" kapsamında Şanlıurfa'nın merkez ve ilçelerinde tarla içi yol çalışmaları devam ediyor.

Başkan Beyazgül 30 Yıllık Sorunu Çözüme Kavuşturdu Başkan Beyazgül 30 Yıllık Sorunu Çözüme Kavuşturdu

ARAZİ ÇALIŞMALARINDA İNCELEME YAPTI

Arazi toplulaştırması ile birlikte diğer altyapı hizmetlerinin de (sulama, tarla içi geliştirme işlemleri vb.) birlikte yürütülen çalışmalar kapsamında DSİ GAP 15. Bölge Müdürü Mahmut Berber ve teknik ekip Şanlıurfa GAP 7 AT ve TİGH projesi kapsamında yapılan arazi çalışmalarında inceleme yaptı.

Suruç ilçesi Küçüksergen, Büyüksergen,Yalpı,Kara Kırsal Mahallelerinin Arazi Toplulaştırma çalışmaları tescil aşamasına gelmiştir. Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri projesi kapsamında tarla içi yolların çalışmaları başlanacak.

ARAZİ TOPLULAŞTIRMA ÇALIŞMALARININ AMACI

Tarım işletmelerinin sahip oldukları küçük, parçalı ve dağınık arazileri modern tarım işletmeciliğine göre yeniden düzenleyerek, daha az zaman, iş gücü ve sermaye kullanımı sağlamak, üretim faktörlerinden en iyi biçimde yararlanarak tarımsal üretimi ve tarım işletmelerinin verimliliğini artırmak ve kırsal kesimdeki nüfusun hayat standartlarını yükseltmek.

Şanlıurfa DSİ GAP 15. Bölge müdürlüğünden yapılan açıklamada; GAP 7. Kısım Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Projesi (AT ve TİGH) kapsamında Suruç ilçesindeki kırsal mahallelerde yol çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.