18-Mart-2019 - Pazartesi

Şanlıurfalı Atama Mağdurlarından Bakan Koca'ya Müzikli Çağrı

Şanlıurfa’da atama bekleyen ameliyathane teknikerleri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya müzik yoluyla çağrıda bulundu.

04-03-2019 19:15

Haber: İbrahim Coşkuner/ URFADASIN.COM

Ameliyathane teknikerleri Şanlıurfa Konuk evinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya atama beklediklerini şarkı yolu ile ulaştırmak istediler. Yaşadıkları mağduriyeti ilginç bir yolla dile getiren atama mağduru mezunlar yaptıkları ortak açıklamada, “Ameliyathane Teknikerleri 2002 yılından günümüze adeta kapıda bekletilircesine PDC Tablosuna alınmayı beklemektedir. 2014 yılından günümüze Görev tanımının değişmesini beklemektedir.
Sağlık Hizmetleri kalitesinin artırılması Sağlık turizminin gelişimi ve Nitelikli sağlık personeli yetiştirilmesi için branşlaşmaya gidilerek her bölümün asıl görev yerine dönmesi çağrısında bulunuyoruz.Sertifikasyonların son bulması için değerli büyüklerimizi desteğe göreve davet ediyoruz. Yakın zaman içerisinde Diyaliz Teknikerleri adına çıkarılan yönetmenlikle Diyaliz servislerinde sertifikasyonlara son verilerek Diyaliz Teknikerlerine bırakılmış çalışma alanı iyileştirilmiştir.Biz Ameliyathane Teknikerleri için de Diyaliz Teknikerleri için çıkarılan yönetmenlik emsal teşkil etmektedir.Aynı çalışma ve yönetmenlikleri Ameliyathaneler Teknikerleri için de Ameliyathanelere uygulanması talebimizdir.
SHGM SAĞLIK İNSAN GÜCÜ PLANLAMA DAİRE BAŞKANLIĞININ 01/07/2015 SAYI 1 de yayınlanan sağlık iş gücü hedefleri ve sağlık eğitimi adlı bilimsel çalışmanın 2.sayfasında en çok ihtiyaç duyulan branşın %71.4 ile Ameliyathane olduğu görülmektedir denilmiştir. 16 bin mezun Ameliyathane Teknikeri olmasına rağmen 2017-2018 yılı içinde toplam alımlarımız 276 kişidir.2019 yılında çeşitli Üniversitesi hastaneleri bir çok branşta alım yaptıysada Ameliyathane Teknikerinin Görev yeri olan  Ameliyathanelere sertifikalı başka branşlar alınmıştır.Bir çok haber sitesinde gündem olmamıza rağmen devlet büyüklerimizin bu mağduriyetimize sessizlikleri bizleri derinden üzmüştür. Son olarak Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca göreve geldiğinde yaptığı açıklamada şu cümlelere yer vermiştir “ Öncelikle atanamayan ve hakları verilmeyen sağlık çalışanları üzerinde çalışmalar yapacağız “  demiştir. Sayın bakanımıza atanamayan ve hakları verilmeyen sağlık mensubu Ameliyathane Teknikerleri olarak kendimizi hatırlatma adına Şanlıurfa yöresinden bir nakarat ile çağrıda bulunuyor mümkünse kendisini Şanlıurfa sıra gecelerine davet ediyoruz . Ameliyathane Teknikerleri adına elini taşın altına koyan yardımcı olan sessimize ses olan tüm değerli büyüklerimiz meslektaşlarımıza sonsuz şükranlarımızı teşekkürlerimizi sunarız” şeklinde görüş belirttiler.  
 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.