27-Ekim-2021 - Çarşamba

Şanlıurfalı Gençlerden Etiyopya’ya Yardım Eli

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri, paydaş dernekler ile birlikte gittikleri Etiyopya'da kurbanlarını keserek Şanlıurfa'ya selamlar gönderdi.

25-08-2018 00:04

Şanlıurfalı gençleri aynı çatı altında buluşturan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, bu yıl ki kurban bağışı için Etiyopya'yı adres seçti. Paydaş kurumlar ile birlikte Etiyopya'ya ulaşan gençlik meclisi üyeleri, ülkenin en fakir bölgelerine ulaşarak kurbanlarını kesti. Paketler halinde kolilenen kurban etlerini Etiyopyalılara dağıtan meclis üyeleri, on binlerce kilometreden Şanlıurfalı kardeşlerine selamlar gönderdi. 
Dünyanın bir diğer ucunda açlıkla baş başa kalan mağdur Etiyopya halkına yardım eli uzattıkları için mutlu olduklarını belirten gençlik meclisi üyeleri, "Bize bu yolda destekçimiz olan başta Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye ve tüm Şanlıurfalı kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Böylesine bir ana şahit olduğumuz için de bizler vicdanen büyük rahatlama yaşadık. Emeği geçen her Şanlıurfalıya tekrar tekrar müteşekkiriz" ifadelerini kulandı. 
Paydaş dernekler aracılığı ile Etiyopya’nın kırsal birçok noktasında gerçekleştirilen kurban kesiminde vekeleti verilen Şanlıurfalı gençlerin isimleri okunarak kurbanları kesildi. 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.