Şanlıurfalı Güzeloğlu TFF'ye Atandı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, Kulüp Lisans Kurulu başkanı ve üyelerini belirledi. Üyeler arasında Şanlıurfalı bir isim de yer aldı.

10-07-2019 12:02

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, Kulüp Lisans Kurulu başkanı ve üyelerini belirledi. Kurulda Şanlıurfalı Spor Hukukçusu İstanbul Barosunun başarılı üyelerinden Genç Avukat Abdülkadir Güzeloğlu'da yer aldı. Abdülkadir Güzeloğlu'nun TFF'de görev alması Şanlıurfalılar tarafından memuniyetle karşılandı.

TFF'den yapılan açıklamaya göre, yedişer asil ve yedek üyeden oluşan Kulüp Lisans Kurulunda başkanlığa Ömer Okan Çağlar getirildi.

Kurul şu isimlerden oluşuyor:
Başkan: Ömer Okan Çağlar 
Başkan yardımcısı: Nejdet Hüddam 
Üyeler: Prof. Murat Atalı, Fatih Aygören, Hasan Tuncay, Berrin Mahmutoğlu, Savaş Çıtak 
Yedek üyeler: Abdülkadir Güzeloğlu, Yakup Şimşek, Erdal Aydın, Bekir Çiğnitaş, Özcan Aksu, Cemal Öztürk, Atilla Zaimoğlu 

PEKİ AV.ABDÜLKADİR GÜZELOĞLU KİMDİR ?
Çalışma Alanları Abdülkadir Güzeloğlu, uluslararası eğitime sahip bir avukat olup, yoğunlukla ticaret, yatırımve spor hukuku üzerine çalışmaktadır. Bu bağlamda özellikle ticari, yatırım ve spor uyuşmazlıklarının tahkim yoluyla çözülmesi konusunda çözüm ortaklığı sunmaktadır.  İsviçre’de bulunan Fribourg Üniversitesi’nde Uluslararası Sözleşmeler ve Tahkim alanında yüksek lisans eğitimini yüksek derece ile tamamlamış ve burada ticari sözleşmeler, yatırım ve spor tahkimi üzerine yoğun akademik çalışmalar yürütmüştür. Halihazırda İsviçre'de bulunan Neuchatel Üniversitesi'nde Spor Hukuku ve Spor Tahkimi alanlarında doktora çalışmalarını devam ettirmektedir. Daha sonra Kadir Has Üniversitesi Spor Hukuku ve Yönetimi programına katılmaya burs sınavındaki başarısıyla birincilikle hak kazanmış ve programı başarıyla tamamlamıştır. İnşaat, uluslararası ticaret ve yatırım hukuku konularında kapsamlı sözleşmeler hazırlamakta ve nitelikli danışmanlık sağlamaktadır. Uluslararası nitelikli uyuşmazlıklarda müvekkillerini dünyanın çeşitli yerlerinde gerçekleşen uluslararası tahkim yargılamalarında temsil etmektedir. Bunların yanı sıra, yerli ve yabancı şirketler ile diplomatik temsilciliklere hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.  Eğitim Doktora Adayı, Uluslararası Tahkim ve Spor Hukuku, Neuchatel Üniversitesi, İsviçre, 2017 Yüksek Lisans, Uluslararası Sözleşmeler ve Tahkim, Fribourg Üniversitesi, İsviçre, 2016 (Magna cum laude) Lisans,  Bahçeşehir Üniversitesi, Türkiye, 2013 Hukuk İngilizcesi Programı, Northeastern Üniversitesi, Boston, ABD, 2009 Lise, Kabataş Erkek Lisesi, Türkiye, 2008 Yayımlar ve Makaleler ''Uluslararası Tahkim'', Global Legal Insights Turkey Chapter, 2. Bası, 2016   Üyelikler Türkiye Barolar Birliği İstanbul Barosu Spor Hukuku Enstitüsü  The Young Arbitrators Forum of the International Chamber of Commerce (ICC) Chartered Institute of Arbitrators (CIArb) Swiss Arbitration Association below 40 The Russian Arbitration Association 40 Diller Türkçe ve İngilizce 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.