07-Aralık-2021 - Salı

Şanlıurfaspor Alt Yapıda Umut Veriyor

Şanlıurfaspor altyapıda süper lig takımlarını aratmıyor. Her yaştan gencin spor yapma imkanı bulduğu Şanlıurfaspor'da haftanın 6 günü düzenlenen futbol kurslarına ilgi her geçen gün daha da artıyor. 

16-10-2021 15:05

Bu yıl kurumsal tesisleşme anlamında dev adımların atıldığı Şanlıurfaspor'da altyapıdaki tüm eksikliklerin giderilmesi ile gençler için yeni bir sayfa açıldı. Alanında uzman eğitmenlerin de kadroya alınması ile yaz dönemlerinde start verilen futbol kursları, bugünlerde gençlerin ve ailelerin kentteki en uğrak adresleri arasında yerini aldı. Haftanın 6 günü düzenlenen ve 3 farklı yaş kategorisini kapsayan kurslarla birlikte geleceğin sporcularına her türlü imkan sağlandı. Şanlıurfaspor Kulüp Tesislerinde düzenlenen kurslarda gençler bir yandan yeteneklerini keşfederken diğer yandan spor yapmanın mutluluğunu yaşıyor. 

KOORDİNATÖR KEMAL TOSUN: YETENEKLİ GENÇLERİ KEŞFEDİYORUZ

Futbola ilgi duyan tüm Şanlıurfa gençliğine kapılarının açık olduğunu belirten Şanlıurfaspor Altyapı Koordinatörü Kemal Tosun, amaçlarının yetenekli gençleri keşfederek spor eğitimlerine de destek olmak olduğunu söyledi. Uzman bir ekiple devam eden eğitimlerin her geçen gün daha da ilgi odağı haline geldiğini de sözlerine ekleyen Koordinatör Tosun, "Pandemiden dolayı 2 yıldır altyapılar kapalıydı. Şanlıurfaspor'umuzun da bu yönden sıkıntısı vardı. Kulüp Başkanımız Emin Yetim'in ve yönetim kurulumuzun desteği ile bizler bu yıl yeniden kurslarımıza başladık. Yaklaşık bir aydır süren çalışmalarımızda 75 genci yeniden toparladık. 3 farklı kategoride bu yıl müsabakalara gireceğiz. 18,16 ve 14 yaş grubu olmak üzere haftanın 6 günü çalışmalarımız sürüyor. Bununla birlikte alanında uzman bir ekibimiz var. Futbola gönül vermiş ve yeteneklerini keşfetmek isteyen tüm gençlerimizi Şanlıurfaspor Tesislerimize bekleriz" diye konuştu.

AİLELER MEMNUN

Çocuklarını eğitimlere getiren ailelerden de memnuniyet içeren ifadeler gelmeye devam ediyor. Şanlıurfaspor'un bu yıl daha da profesyonel bir şekilde hizmet verdiğini belirten aileler, "Bizlere bu imkanı sağlayan tüm kulüp yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür ederiz. Yıllardır özlem duyduğumuz bir tabloyu bu yıl yaşıyoruz. Çocuklarımız için her türlü imkan tesislerde sağlanıyor. Takıma, yöneticilerimize ve hocalarımıza güveniyoruz" şeklinde konuştular.

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.