Sedat Anar: Urfa’da Konser Vermem İçin Santurla Çiğköfte Mi Yoğurmam Lazım

Şanlıurfalı ünlü santur sanatçısı Sedat Anar, Van'a konser için davet edilip konser verirken kendi memleketinde konserinin iptal edilmesi hem de konsere bir kaç gün kala bir kaç kez iptal edilmesi tepki çekti. Sedat Anar, Urfa Büyükşehre fena yüklendi..

07-07-2021 00:11

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Açık Hava Konserlerine kaldığı yerden devam edileceğini duyurdu. Şanlıurfalı santur sanatçısı Sedat Anar, Büyükşehir Belediyesinin konserini nasıl iptal ettiğinin anlattı. 

BÜYÜKŞEHR BANA HEMEN FEYK HESAPLARDAN SALDIRIYOR

Sedat Anar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin eleştirilmeye bile tahammülü olmadığını ifade etti, belediyenin trol hesaplarından dert yandı. 

BÜYÜKŞEHRİN ELEŞTİRİLMEYE BİLE TAHAMMÜLÜ YOK

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile ilgili sosyal medyada ne zaman bir paylaşım yapsa trol hesaplardan saldırı aldığını anlatan Sedat Anar “ Bir de şöyle bir şey var. Ne zaman Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi hakkında bir twit atsam hemen feyk hesaplardan saldırı oluyor. Haydi size de iş çıktı. Gelin ve saldırın güzelce. Eleştirilmeye bile tahammülünüz yok.”dedi.

KONSERİMİ İPTAL EDENLER UTANMADI

Geçen yıl pandemi başlamadan önce Şanlıurfa’da vereceği konserinin, hiç sebep gösterilmeden birkaç kez iptal edildiğini hatırlatan Sedat Anar, “Tabii bunu yapanlar utanmadı. Urfalıyım ve 17 yaşıma kadar kadar Urfa/ Halfeti’de yaşadım. Santur çalıyorum ama Urfa’da konser yapabilmem için santurla çiğ köfte yoğurmam gerek. Urfa’da konser soran dinleyicilerime duyurulur“ifadelerini kullandı.
BEN KONSER ORGANİZE EDECEM BELEDİYEDEKİ ARKADAŞLARI DA BEKLİYORUM BİLET PARASI İSTEMİYECEM
Yakın zamanda Şanlıurfa’da kendisinin bir konser organize edeceğini dile getiren Sedat Anar, belediyedekileri de konserine davet etti ve bilet parası istemeyeceği sözünü de verdi.

URFA TANITIMINA ALİŞAN VE DEMET AKALIN’I ÇAĞIRMAYA DEVAM EDİN 

Şanlıurfa kültürünün sıra gecesi, halay ve çiğ köfte ve isottan ibaret olmadığının altını çizen Sedat Anar “Ama gerçekten Urfa Kültürü sıra gecesi, halay ve çiğ köfte ve isottan ibaret değil. Ben anlatamadım bunu. Anlamayacaklarına da çok eminim. 

BELEDİYENİN SANATTAN ANLADIĞI ÇEPİK, LO… LO…

 Sanattan anladığınız: Haydi çepik çepik, lo lo le le.  Urfa tanıtımına Alişan ve Demet Akalın’ı çağırmaya devam edin. Şu saatten sonra zaten belediye bünyesinde konser yapmam. “ dedi.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.