Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde patlayıcının infilak etmesi sonucu 4 ay önce şehit olan Enes Koç'un annesi Emine Koç, şehitlikte duygusal anlar yaşadı

Şanlıurfa’da ve Türkiye’nin birçok ilinde Anneler Günü’nde şehitliklerde çocuklarının mezarlarını ziyaret eden şehit annelerinin gözyaşları sel oldu. Şehit oğullarının mezarlarını temizleyerek dualar eden anneler, mezar taşındaki fotoğrafları uzun süre öperek hasret giderdi. Duygusal anlar yaşayan şehit anneleri, zaman zaman gözyaşlarına da hakim olamadı. Şehitlerin anneleri ve yakınları mezarların başında Kuran-ı Kerim okudu, dualar etti.

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesindeki sınır hattında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 9 Ocak'ta şehit olan Piyade Onbaşı Enes Koç'un annesi Emine Koç, aylardır mezarlıkta saatler geçirdiğini belirtti.

Gözden kaçırmayın

Şanlıurfalı Genç Tiktok İçin Canından Oldu Şanlıurfalı Genç Tiktok İçin Canından Oldu

enes koç

Oğlunun şehitliğin en küçük şehidi olduğu ifade eden Emine Koç, “Oğlum 19 yaşında şehit oldu. Buraya 4 aydır her gün geliyorum yaklaşık 3 saat mezarlıkta duruyorum. Diğer şehitlerle de konuşuyorum. Onlara, 'Enes en küçüğünüz' diyorum. Kendimi avutuyorum. Dün gece uyumadım. Sabah kalktığımda oğlumun arayacağını sandım ama aramadı. Bu şehitliğin en küçük şehidi henüz 19 yaşında. Enes Koç, adı da kendi de güzel. Şehit olmadan 1 gün önce görüntülü konuşmuştuk. Şehit olduktan önceki hayatımla şehit olmadan önceki hayatım aynı değil. Biz ailece her şeyi o gün toprağın altına gömdük. Buraya 4 aydır her gün geliyorum yaklaşık 3 saat mezarının başında duruyorum.”dedi.