Siverek Belediyesi Başkanını Seçti

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın ‘ın bir hafta önceki istifasının ardından meclis üyeleri yeni başkanını belirlemek için bugün(3 Aralık 2020) sandığa gitti. Seçimde yoğun güvenlik önlemleri alındığı görüldü...

03-12-2020 11:40

AK Parti, CHP ve HDP’nin yarıştığı seçimde 3 adayın ilk turda aldığı oylar belli oldu. Resmi olmayan sonuçlara göre ilk turda, AK Partinin Adayı Ayşe Çakmak 24, CHP’nin adayı Ramazan Gülel 5, HDP’nin adayı Mahmut Bektaş 7 oy aldı.Toplam 37 meclis üyesinin oy kullandığı seçimde 1 oy geçersiz sayıldı. Seçimin ikinci turunda ise AK Parti 25, HDP 7, CHP adayı da 5 oy aldı.Üçüncü turun ardından  25 oyla kazanan AK Partinin adayı Ayşe Çakmak oldu. HDP'nin adayı 7,CHP'nin adayı 5 oyda kaldı.

İlçe tarihinde ilk olarak kadın belediye başkanı seçilen Ayşe Çakmak, belediye meclis üyelerine teşekkür ederek “Değerli meclis üyeleri arkadaşlarım demokrasi şölenini bize yaşattığınız için öncelikle çok teşekkür ederim. Siverek’in kaderiyle alakalı önümüzdeki belli bir dönemi birlikte yaşayacağız."dedi.

Siverek Belediyesi Başkanını Seçti
Siverek Belediyesi Başkanını Seçti

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.