24-Ocak-2022 - Pazartesi

Siverek’de Engelli Kadına Acımadılar

Şanlıurfa‘nın Siverek  ilçesi Hacı Ömer Mahallesi’nde yaşayan 57 yaşındaki Rahime.K akrabaları tarafından sokağa atıldı. .

01-12-2021 16:02

İddialara göre engeli kadını evden atma sebebi ailedeki çocukları korkuttuğu  ve   istemsiz hareketler yaptığı öğrenildi. Rahime.K’nın  üvey kızına mal varlığını devretiğini duyan akrabalar engeli kadın evden atıldı. Engeli kadını sokağa atan akrabaları “biz bakamıyoruz gitsin malını ve maaşını alan baksın” ifadelerini kullandığı öğrenildi .
ENGELİ KADINA SİVEREK  KADIN VE SANAT KÜLTÜR DAYANIŞMA DERNEĞİ BAŞKANI SAHİP ÇIKTI
57 yaşındaki kadının kronik rahatsızlıklarının olduğunu dile getiren Kadın ve Sanat Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Fatime Güler:
“Bir engelli kadının sokakta yaşadığı ihbarı üzerine gittiğimizde 3 gündür sokakta yaşadığı bilgisine ulaştık. Engelli ve kendisini ifade edemeyen, tansiyon hastası, işitme engeli olan kimsesiz Rahime K. ile karşılaştık. Dernek olarak geçici korumaya aldık. Bu konuda Siverek Kaymakamlığı ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nden destek bekliyoruz. Önümüzdeki günlerde kış ayları var ve sokakta yaşaması zor olur. Yardım bekliyoruz.” dedi.


 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.