Siverek Kaymakamının Görev Yeri Değişti

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi, Türkiye’nin gündemine belediye başkanın istifa etmesiyle oturmasının  ardından bu kez de Kaymakamın görev yeri değişti

01-12-2020 13:56

Siverek’te her şey Siverek Belediyesi Hukuk Müşavirin saldırıya uğramasıyla başladı. Bu olayın ardından Siverek Belediye Başkanı Seyhmus Aydın sağlık sorunları nedeniyle başkanlıktan istifa ettiğini açıkladı. Bu istifanın üzerinden bir hafta geçmesinin ardından 2018 yılında Siverek Kaymakamlık koltuğuna oturan Mustafa Çiftçiler’in göreve yeri değişti. İçişleri Bakanlığınca yayımlanan ara kararnameyle Siverek Kaymakamı Mustafa Çiftçiler’in yeni görev yeri Çanakkale'nin Eceabat ilçesi oldu. 1981 Bursa doğumlu aslen Erzurumlu olan Çanakkale’nin Eceabat ilçe Kaymakamı Hasan Ongu da Siverek Kaymakamlığına atandı.

Bu arada Mustafa Çiftçiler, 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Tortum Kaymakamlığından Siverek Kaymakamlığına atanmıştı. Hataylı olan Mustafa Çiftçiler Antakya doğumlu. İlk ve Orta öğrenimini Hatay da tamamlayan Çiftçiler, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 2005 yılında mezun oldu.2007 yılında Hatay Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği ile mesleğe başlayan Çiftçiler, Çamlıhemşin ve Adilcevaz Kaymakam Vekilliklerinin ardından bir yıl süre ile İngiltere Sheffield Üniversitesinde eğitim gördü. Saimbeyli ve Polateli ilçelerinde kaymakam olarak görev yapan Çiftçiler, 30.09.2014 tarihinde Tortum İlçesinde görevine başlamıştı.Ardından da 2018 yılında Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi Kaymakamlığına atanmıştı.
 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.