Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, geçtiğimiz günlerde bir müdürünü değiştirdi, yerine başka birini atadı. Söz konusu müdür değişikliğinden rahatsız olan çevrelerin Ayşe Çakmak’ı hedefe koyması dikkat çekti. 

Gözden kaçırmayın

Yargıtay'dan Emsal Boşanma Kararı Yargıtay'dan Emsal Boşanma Kararı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin personeli olan müdürü görevden alıp yerine başka bir isim atayan Ayşe Çakmak,  görevden aldığı müdürü de asıl personeli olduğu büyükşehir belediyesine gönderdiği öğrenildi. Bu görev değişikliğinin ardından Ayşe Çakmak’ı hedef alan çevreler, şehir efsaneleri yaymaya başladı.

Bu şehir efsanelerinden ilki, Ayşe Çakmak’ın görevden alınacağı iddiası oldu. AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimlerden sorum başkan yardımcısı Ayşe Sule Köseoğlu’nun Şanlıurfa’ya Ayşe Çakmak’ı görevden almak için geldiği ileri sürüldü. Hatta iddia da eşinin adı dillendirildi. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili AB Komisyon Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar’ın da iddialar karşısında sesiz kaldığı söylentisi yayıldı.

Bu iddianın şehir efsanesi olduğu ortaya çıkınca bu kez Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın da içinde yer aldığı whatsapp gurubundaki sözde yazışmalar basına sızdırıldı. İddiaya göre whatsapp gurubundaki yazışmalarda Siverek Belediyesin karla mücadele edecek araçları, ekiplerinin yetersiz olduğu dile getirilip Ayşe Çakmak’ın eleştirildiği ileri sürüldü. Whatsapp gurubundaki bu yazışmaların hiç birine Ayşe Çakmak’ın cevap vermediği idia edildi.Whatsapp gurubunda eleştirileri dile getirenlerin de AK Partili belediye meclis üyeleri oldduğu dillendirildi. Bu sözde yazışmaların da şehir efsanesi olduğu öğrenildi.