20-Ocak-2021 - Çarşamba

Siverek’te Belediye Başkanlığı Arafta Kaldı

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde Belediye Başkanı Seyhmus Aydın’ın istifasının ardında Belediyede fetret dönemi yaşanıyor.

30-11-2020 21:59

Arafta kalan Siverek Belediye Başkanlığı için aday belirleme işi çetin geçiyor. Hemen hemen her belediye meclis üyesinin “Ben de başkan olmak istiyorum” havasına girmesi AK Parti’nin adayı belirleme konusunda işini zorlaştırıyor.

Siverek Belediye Başkan adayını belirleme çalışmaları muammaya dönüşürken AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığında konuyla ilgili yapılan toplantı bugün(30 Kasım 2020) yaklaşık 7-8 saat sürdü. Toplantının sonunda her hangi bir açıklama gelmezken AK Parti’nin toplantıda kadın bir aday üzerinde kafa yorduğu öğrenildi.

AK PARTİ’DE,  İKİNCİ BAYDİLLİ ENDİŞESİ
Ancak anlaşmaya henüz varılmadığı da kulislerde konuşulmaya başlandı. Adayın Cuma günü (4 Aralık 2020) netlik kazanacağı belirtiliyor. Ancak AK Parti, Siverek’te, ikinci bir Baydilli vakası yaşanmasının önüne geçmek için işi sıkı tutuyor.
AK Parti’nin Karaköprü Belediyesinde Nihat Çiftçi’nin, Celallettin Güvenç’ten boşalan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğa gelmesiyle Karaköprü Belediyesinde, Siverek’teki benzer durum yaşanmıştı.

AK Partinin Genel Merkez tarafından belediye başkanlık adayına meclis üyesi Metin Baydilli rakip olmuş ve Karaköprü Belediye Başkanlığını kazanmıştı.  Siverek Belediye Başkanının geçtiğimiz günlerde istifa etmesinin ardın boşalan koltuk için şimdi Karaköprü Belediyesinde yaşananın bir benzerinin yaşanacağı konuşuluyor.

Zeki Altundağ              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.