Siverek Uzunca Göleti İkmal Yapımı İşinin İhalesi Tamam

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde çiftçilere can suyu olacak Uzunca Göleti için Devlet Su İşleri (DSİ) 15.Bölge Müdürlüğü düğmeye bastı.

12-01-2021 12:33

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde tarımsal sulama için yapılacak olan Uzunca Göleti ikmali yapım işinin ihalesi bugün gerçekleşti. Tamamlandığında binlerce dekar alanın sulanması amaçlanıyor. Yöre çiftçisi, Uzunca Göleti İkmali Yapım İşinin tamamlanmasını sabırsızlıkla bekliyor. 

2050 DEKAR ALANDA TARIMSAL SULAMA YAPILACAK

Şanlıurfa Devlet Su İşleri (DSİ) 15.Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ihale ile Siverek  Uzunca Köyünde bulunan 2050 dekar sulama sahasının ihtiyacı olan suyu depolamak amaçlı yapılacağı bildirildi.   Siverek Uzunca Göleti ikmali yapım işine önümüzdeki günlerde başlanacağı öğrenildi.

DSİ GAP 15.Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi Uzunca Mahallesinde bulunan 2050 dekar sulama sahasının ihtiyacı olan suyu depolamak amaçlı yapılacak Siverek Uzunca Göleti ikmali yapım işinin ihalesi DSİ GAP 15.Bölge Barajlar ve HES Şube Müdürü  Mehmet Çelebi Başkanlığında Bölge Müdürlüğü Fırat Toplantı salonunda yapıldı.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.