Vatandaşlar için elektriğin 2 sezonda çok önemli olduğunu bunlardan birinin yazın çiftçilerin  ekinlerini sularken, ikincisinin ise kışın esnafın ve halkın ışığa , ısıya ihtiyaç duyduğu d dönemde olduğunu dile getiren Yeniden Refah Partisi Siverek ilçe başkanı Mehmet Ali Çulcu, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi;

Elektrik olmadan aş olmaz, elektrik olmadan iş olmaz, elektrik olmadan eğitim öğretim olmaz, zanaat olmaz, sanat olmaz. Günlük ortalama 1 ila 2 saat arasında hemen hemen tüm mahallelerde elektrik kesintileri olmaktadır. Bu durum bazı mahallelerde 3 ila 5 saati de bulmaktadır. Son 15 günün elektrik kesintileri bizim tarafımızdan kayıt altına alınıp verileri not altına alınmıştır. Yaklaşık 2 yıl önce yollarımızı ve sokaklarımızı cehenneme çevirip yer altına aldığınız kablolarınız nasıl oluyor da her gün arıza veriyor, ya sizin elemanlarınızda sorun vardır yada siz DEDAŞ yöneticileri halkımıza arıza var deyip halkımızı kandırıyorsunuz.

Fakıbaba'dan Çarpıcı Açıklamalar Fakıbaba'dan Çarpıcı Açıklamalar

İŞTE ELEKTRİK PANOLARININ NEDEN KIRILDIĞININ İTRAFI

Mesken dışına çıkardığınız saatlerin panoları 7/24 açık şimdi niye açık olduğunu da sizlere açıklayacağım. Dışarı aldığınız panoların içinde kullandığınız şalterler yüksek watta ki cihazlarda arızalanıp işlev görmeyecek duruma gelip elektrikleri kesiyor, mesken sahibi de panoya bakıyor kilitli 186’yı arıyor, 186 mesken sahibine ekip yollayacağını söylüyor. Fakat ekip 30-40 dakika sonra hatta bazen hiç gelmiyor. Vatandaşta çözümü kendisinde bulup kilidi kırıyor. Tabiî ki bizler kilidin kırılmasını tasvip etmiyoruz.  Fakat eksikliğiniz vatandaşa bunları yaptırmak zorunda bırakıyor.

İNCELEMEYE GÖTÜRÜLEN PANOLARIN YÜZDE 92’SİNE KAÇAK ELEKTRİK CEZASI KESİLİYOR

Şimdi DEDAŞ yetkililerine birkaç sorum olacak.

Dışarıya aldığınız saatlerin güvenliğinden halk mı sorumlu yoksa siz DEDAŞ mı sorumlu?

Gerçi sizler halka güvenseydiniz saatleri dışarı almazdınız o ayrı mesele, Eğer halk sorumluysa panonun güvenliğini nasıl sağlayıp koruyacak?
Eğer siz sorumluysanız saatlerin mekanizmasını bozan veya kıran şahısları tespit etmek varken panoda bulunan suçlu suçsuz tüm saat sahiplerine neden ceza kesiyorsunuz? Bunu hangi hakla ve ne münasebetle yapıyorsunuz?
İkinci bir husus panodan incelenmek üzere sökülüp incelemeye gönderilen saatlerin yüzde 92’sine kaçak para cezası gelmektedir.

“KIRIK ELEKTRİK PANOLARINI TARAFSIZ KURULUŞ İNCELESİN”

Burada devlet yetkililerine sesleniyorum;
Sökülüp incelemeye gönderilen bu saatlerin aynı firma ve ekip tarafından incelenmesi  ve hatalı bulunması ne kadar doğru davranıştır? Bu incelenme durumunun tarafsız ve objektif bir firma tarafından yapılması gerekmiyor mu?

Geçen aylarda abonesi eski olan vatandaşlarımıza baskın yapar gibi 2-3 DEDAŞ personeli ve emniyet güçlerimizle beraber esnaflarımızın elektriğini kestiniz. Halkımızı emniyet güçlerimizle karşı karşıya getirmek istediniz. Burada da amaç vatandaşların gelip size 400-500 lira gibi bir depozito vermesini sağlamaktı.

Abonesi eski olanda faturasını ödüyor abonesi yeni olanda ödüyor. Zaten vatandaşımızın fatura ödememek gibi bir lüksü de yok. Çünkü ödeme günü geçen abonenin elektriği kesiliyor.

“DİYALİZ HASTALARI VE ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ ELEKTRİK KESİNDEN DOLAYI ZOR ANLAR YAŞIYOR”

Bugün 21 yüzyılda vatandaşımıza, esnafımıza elektrikle yaşamayı çok görüyorsunuz. Geçen 3 gün önce 5 saatlik elektrik kesintisinden dolayı yüzlerce esnafımız dükkanını açamadı. Açanda karanlık olduğundan dolayı iş yapamadı.

Solunum ve diyaliz cihazına bağlı olarak yaşayan vatandaşlarımızı, evi 5-6 katta olup elektrik kesintisinden dolayı asansöre binemeyen ve babasının sırtında 6 kat yukarı çıkan  engelli vatandaşlarımızı düşünecek vicdanınızı nerede bıraktınız ey DEDAŞ yetkilileri. “