Siverek Kaymakamlığına şikâyet dilekçesi veren Siverek CHP Gençlik Kolları Başkanı  Selahattin Faruk Bozdağ şikayet dilekçesinde;
"Düzenli olarak yaptığım gözlemler sonucunda, ilçemiz sınırlarında bulunan ve Siverek Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü sorunluluğunda bulunan katı atik toplama merkezi personellerince, ilçede bulunan katı atıkların boş bir alanda biriktirilerek yakıldığını tespit etmiş bulunmaktayım.

Halkın sağlıklı bir ortamda yaşamasını sağlamak amacıyla, çevreyi ve çevre kaynaklarını koruyucu çalışmalarda bulunmakla mükellef olan ilgili kurum, yaklaşık 300 bin nüfusa sahip olan ilçemizde toplanan katı atık mevzuatına uygun olmayan yöntemlerle çöpleri yakarak görevinin gereklerine aykırı hareket etmektedir. 

İsim Savaşları Nedeniyle 2 Buçuk Aydır Rektör Atanmıyor  İsim Savaşları Nedeniyle 2 Buçuk Aydır Rektör Atanmıyor 

Bu eylem sadece bölgede yaşayan insanların değil, ilgili çöp toplama merkezine yakın mesafede bulunan hayvan rehabilitasyon merkezinde bulunan hayvanların da sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Hayvanlar, zehirli dumanına maruz kalmakta ve yaşamsal tehlike içerisinde bırakılmaktadır. 
İlgili kurumun meydana getirdiği çevre kirliliğinin sona erdirilmesi için gerekli idari iş ve işlemlerin ivedilikle yapılmasını saygılarımla arz ve talep ederim. “ dedi.