Saadet Partisi Şanlıurfa il teşkilatı ve gazetecilerle Öğretmeneler Evinde bir araya gelen Mustafa Kaya, iktidarın Şanlıurfa’yı ihmal ettiğini ve Şanlıurfa’nın uyuşturucu baronlarının hedefi haline dönüştüğünü söyledi.

“Yakalanan uyuşturucuların miktarındaki artışın, evet emniyet güçlerimize teşekkür ediyoruz. Bu noktada özel gayret gösteriyorlar. Onların gayretine rağmen önü alınamıyor. Bu noktada siyasi iradenin adım atması gerektiğini düşünüyoruz.” diyen Saadet Partisi Genel Başkan yardımcısı Mustafa Kaya ” Diyarbakır’daydık. Orda da hem teşkilatımızla hem haklımızla bir araya gelme fırsatı bulduk. Şanlıurfa’da bulunduğumuz bu süre zarfında birçok şeyi daha önce bildiğimiz gibi bir kere daha anlama fırsatı bulduk. 

Fakıbaba'dan Çarpıcı Açıklamalar Fakıbaba'dan Çarpıcı Açıklamalar

Şanlıurfa dediğinizde ilk akla gelen Tarım, tarım Şanlıurfa’nın can damarı ve can damarı olmasına rağmen yıllardan belli iktidar partisi lehine vatandaşımız irade göstermesine rağmen maalesef gördüğümüz o ki bir iktidarın olması gereken desteği bu kente vermemesi çok acı bir sonuç olarak karşımızda duruyor.

Ve şimdi biz Urfa’da öyle bir durumla karşı karşıyayız ki ne tarım alanında ne diğer alanlarda Urfa hak ettiği desteği bir türlü göremiyor nüfusunun artış hızı bir taraftan diğer taraftan ise ekonomik durgunluğun yaşattığı sorunlar, eğitimdeki problemler bütün bunlar ayrı ayrı başlık şeklinde düşürülebilir.” ifadelerini kullandı.(Lütfü AYDIN'ın Haberi)