07-Aralık-2021 - Salı

SP Urfa İl Başkanı Yanmaz: Devlet Ve İktidarı Yan Yana Tutan Zihniyeti Kınıyorum

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Niyazi Yanmaz, devlet ile iktidarı yan yana tutan zihniyeti kınadığını söyledi.

25-11-2021 16:15

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, parti binasında düzenlediği basın toplantısında ülkenin ekonomisinin geldiği durumu, dolar, altın fiyatlarındaki gelişmeleri, enflasyondaki son durumu ve işsizlikteki gelinen aşamayı hatırlattı.
İnsanların böyle bu durumda ne yapacaklarını şaşırdığını dile getiren Niyazi Yanmaz “ Devlet ve iktidarı yan yana tutan zihniyeti ben kınıyorum.  ‘devletimin yanındayım’’ diye çıkan bir anlayış var, eğer bir AK Partili çıkıp,  ben devletin yanındayım diyorsa, AK Partiye muhalif olan biri, Yahudi’nin, Ermeni’nin yanında mı? Böyle bir saçmalık olabilir mi? ,  iktidarın yanındayım diyebilirsin ama devletimin yanındayım derken, bende devletimin yanındayım, siz yanlış yapıyorsunuz.” dedi.
Türkiye’de vatandaşların yüzde 100’nün devletinin yanında olduğunun belirten Niyazi Yanmaz  devletle AK Partiyi özdeşleştirmenin yanlış olduğuna dikkat çekti. AK Parti’yi kurarken milli görüş gömleğini soyduklarını ve çürük bir Çin malı olarak çıktılarını anlatan Niyazi Yanmaz “Şimdi yerli malı ve milli görüş var biz tekrar bütün kardeşlerimizi milli görüş çatısı altına bekliyoruz, baba ocağına bekliyoruz, ana kucağına bekliyoruz, bu ülkeyi bu durumdan ancak Saadet Partisi milli görüş teşkilatı çıkarır.''ifadelerini kullandı.

 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.