Süper Ligde oynayan Ceylanpınar Bedensel Engelliler Basketbol Takımı maddi imkansızlıklardan dolayı deplasman maçlarında sporcular araçta uyuyor.

Gözden kaçırmayın

Potada Şanlıurfa Büyükşehir Farkı Potada Şanlıurfa Büyükşehir Farkı

Konaklayacak yere ödeyecek paraları bulunmayan takım süper ligde oynuyor olmasına rağmen sahip çıkılmıyor. Maddi olarak çok zor durumda olan Ceylanpınar Bedensel Engelliler Basketbol Takımı, karşılaşmalara gitmekte bile zorluk çekiyor. İl dışında maçlara gittiğinde maddi sıkıntılar çektiği için araçta uyumak zorunda kalıyor. Süper Lig Takımı karşılaşmalara giderken araçlarına yakıt bile bulamıyor. Şanlıurfa’nın ve Ceylanpınar’ın ismini süper ligde tanıtan Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımının engelleri çembere daha uzak ama kalpleri değil. Tekerlekli Basketbol’unda benzersiz bir mücadele veren Ceylanpınar Bedensel Engelliler Basketbol Takımı,  bu kadar imkânsızlıklara rağmen süper Ligin orta sıralarında büyük bir mücadele veriyor.
İbrahim Doğantekin isimli sporcu U23 Genç Erkekler Milli Takımı kampına çağrılan Ceylanpınar Bedensel Engelliler Basketbol Takımı, sponsor bulmakta zorlanıyor, iş insanları ve 2,5 milyonluk şehir takımına sahip çıkmıyor.
Acil İhtiyaçları arasında ise transfer ettiği sporcuların sporcu aylık ücretleri ve deplasman giderlerinde kullanılmak üzere konaklama, iaşe giderleri için nakit ihtiyacı bulunuyor.  Ceylanpınar Bedensel Engelliler Basketbol Takımı deplasman maçlarına ulaşımın sağlanabilmesi için engelli bireylere uygun araç talebinde bulunuyor. 
TAKIM NE ZAMAN KURULDU? İŞTE BAŞARI GRAFİĞİ
Türkiye’de coğrafi koşulların, engelli bireyler için, hiçbir zaman engel olamayacağını kanıtlayarak 2009 yılında kurulan ve Tekerlekli Sandalye Basketbol branşında mücadele eden Ceylanpınar Bedensel Engelliler Spor Kulübü yakın zamanda Güneydoğu Anadolu Bölgesinin yıldızı haline geldi. İlk defa 2009 – 2010 Sezonunda Bölgesel Lig’de Tekerlekli Sandalye Basketbolu branşında spor hayatına başlayan “ Engelsiz Ceylanlar, 2013 – 2014 sezonuna, Güçlü ve Profesyonel bir kadro ile hazırlandı ve Türkiye 2. Liginde mücadele eden, Kendi Gruplarında 1. 2. ve 3. Sıralarda yer alan toplam 42 takım arasından
En iyi 16 Takımın katıldığı ve Kayseri ilinde yapılan 1. Lig’e yükselme maçlarını 2. Sırada bitirerek, 2014 – 2015 sezonunda 1. Lig’de oynamaya hak kazandı.  Ceylanpınar Bedensel Engelliler Spor Kulübü 2018 – 2019 Sezonu itibariyle Mücadelesine Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve birbirinden değerli 16 takımın bulunduğu Süper Lig de mücadeleye devam ediyor. Ceylanpınar Bedensel Engelliler Spor Kulübü takımının, süper Ligde başarı çıtasını yükselip, Avrupa Kupalarında oynamayı hedefliyor.