20-Ocak-2022 - Perşembe

Suruç'a Milyonluk Yatırım

Dicle Elektrik, enerji altyapısını güçlendirmek için Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 1 milyon liralık yatırım gerçekleştiriyor. Yıl sonuna kadar tamamlanması beklenen yatırım ile 2 bin 500 abone eskisinden daha kaliteli ve kesintisiz elektrik alabilecek...

20-10-2018 12:01

Dicle Elektrik, enerji altyapısını güçlendirmek için Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 1 milyon liralık yatırım gerçekleştiriyor. Yılsonuna kadar tamamlanması beklenen yatırım ile 2 bin 500 abone eskisinden daha kaliteli ve kesintisiz elektrik alabilecek.

Dicle Elektrik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun yönetmeliklerine uygun yatırımlar yapmaya devam ediyor. Suruç ilçe merkezinde kısa süre önce başlatılan yatırım ile olumsuz hava şartlarının herhangi bir arızaya neden olmaması için 12.520 metre izolasyonlu kablo döşenirken, 46.100 metre de yeni abone kablosu döşenecek. Bu arada kayıt dışı enerji kullanımının önüne geçilerek enerji kalitesini artırmak için ilçe genelinde 370 adet Direk Üstü Sayaç Otomasyon Panosu (DÜSOP) kurulacak. Söz konusu yatırım çalışmaları sırasında cadde ve sokak aydınlatmasında kullanılmak üzere 79 adet aydınlatma direği dikilerek, 320 adet armatür montajı gerçekleştirilecek.
Yatırımın planlandığı gibi yılsonuna kadar tamamlanabilmesi için Barış mahallesinde yoğunlaştırılan ve toplamda 2.500 abonenin faydalanacağı çalışmalar tüm hızı ile sürüyor.

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.