27-Ekim-2021 - Çarşamba

Suruçlular Aylardır Yalvarıyor, Yakarıyorlar Ama Çözüm Yok!

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki 12 köy aylardır sular içinde. Köylüler seslerini duyurmak ve sorunlarına bir çözüm bulunması için çalmadık kapı bırakmamasına rağmen onların derdine dermen olacak bir açıklama bile yapılmıyor.

24-09-2021 15:43

Köy okulları, birçok ev, cadde ve sokakların su bastığı 12 köyde vatandaşlar 3 yıldır bu sorunu yaşadıklarını söyledi.

KURUM MÜDÜRLERİ GÖREVLERİNİ YAPMIYORLAR İDDİASI

Urfadasın haber mikrofonlarına konuşan Suruç Köyünden Mehmet Yıldız. “DSİ ‘inin sulama suları yüzünden şu an foseptik çukurlarımız dolmuş, ağaçlarımız kuruyor, evlerimiz yıkılmak üzere. Şuan perişan durumdayız. Cumhurbaşkanımıza bir çağrıda bulunuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız buranın kurum müdürleri görevlerini yapmıyorlar. Bizi kaderimizle baş başa bırakıyorlar. Sizden ricam buna bir el atmanız. Normalde DSİ için Bölge Müdürlüğü bizim tahliye projemizi  DSİ Genel Müdürlüğüne gönderiyor. DSİ Genel Müdürlüğü basit gerekçeler ile projemizi iptal ediyor.

“GÖÇE Mİ ZORLANIYORUZ? ONUNDA BİLMİYORUZ”

Yani deyim yerinde ise vatandaşı kaderiyle baş başa bırakıyorlar. Göçe mi zorlanıyoruz? Onunda bilmiyoruz. Cumhurbaşkanımız kurum müdürlerinin hepsinin başına bir bekçi dikemez ama buna bir el atması lazım. Ricamız  bize acil bir çözüm bulması. Bir planı devreye sokması lazım 3 senedir bu sorunu yaşıyoruz.

"HERHANGİ BİR ÇÖZÜM BULMUŞ DEĞİLLER"
3 senedir DSİ ile iletişim halindeyiz herhangi bir çözüm bulmuş değiller. Yani geçici bir projeyle karşımıza geliyorlar. Tarla sahipleri izin vermiyorlarmış normal bir proje yapın getirin herkes izin verir niye vermesin.?  Suruç’un 12 -13 köyü şuan kaderiyle baş başa bırakılmış durumda.”dedi.

 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.