08-Mart-2021 - Pazartesi

Suruçlu Fıstık Yetiştirmeye Kalkıştı Uygulaması İse Şaşırttı

Türkiye’de en fazla fıstık ağacına ve üretimine sahip Şanlıurfa’da, fıstık bahçeleri tecrübesiz bir çiftçinin gazabına uğradı. 

23-02-2021 10:48

Fıstık üretimine yeni geçen Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde bir çiftçi tecrübesiz olduğu için fıstık ağaçlarını yağmurlama sistemiyle suladı. Gece yağmurlama sistemini açan çiftçi gecenin bir vaktinde sulamayı kesti. Sabah uyandığında ise fıstık ağaçlarının buz tuttuğunu fark etti. Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine bağlı Yeganlar köyünde yaşanan olay görenleri şaşkına çevirdi.

SİVEREK'TE EŞEKLER BUZ TUTMUŞTU SURUÇ'TA DA FISTIK BAHÇELERİ BUZ TUTTU

Şanlıurfa daha çok Birecik,Halfeti, Bozova, Hilvan ve Şanlıurfa Merkeze bağlı köylerde yaygın olan fıstık bahçeleri birkaç yıl önce de Suruç ilçesinde de bazı çiftçiler tarafından yetiştirilmeye başlandı. Tecrübesiz olan Suruç Yeganlar köyündeki tecrübesiz çiftçi, daha hızlı ve fazla verim almak için fıstık ağaçlarını yağmurlama sistemiyle sulamaya kalkışınca ağaçlar geceden sabaha buz kesti. 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
Ahmet Sağır
Türkiye de en fazla fıstık ağacına sahip kent Şanlıurfa yine Türkiyede en fazla fıstık bahçelerinin rant uğruna imara açılarak betonlaşan şehirde Urfa dır.