Suruçlu Rodin, Geleceğin Fazıl Say’ı Olma Yolunda

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde M.Rodin Kılıç,  katıldığı Uluslararası Online Piyano Yarışmasında ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ parçası ile birinci oldu. AK Parti Şanlıurfa İl Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Nihat Kılıç'ın oğlu Rodin geleceğin Fazıl Say'ı olma yolunda...

12-06-2021 13:14

Uluslar arası Piyano Yarışmasında birinci olan Suruçlu Rodin’in başarısı Şanlıurfa’da heyecan yarattı.  10 yaşındaki Rodin’in, piyanonun tuşlarına aşla dokunuşu memleketinde geleceğin Fazıl Say’ı yorumlarına neden oldu.

 Müzik öğretmeni olan teyzesinin yeteneğini fark etmesiyle piyano çalmaya 5 yaşında başlayan Rodin, bugüne kadar birçok ulusal ve uluslararası yarışmaya katıldı. Son olarak Kanada, Toronto & Fransa, Paris Çocuk ve Genç yaratıcılık müzik yarışmasına Erdal Tuğcular’ın düzenlemesini yaptığı  "Uzun İnce Bir Yoldayım" parçası ile katıldı. Barış Piyano Sanat Okulu öğrencisi olan katıldığı yarışmada birinci oldu.

Bu arada piyanonu yanında gitar da çalmak isteyen Rodin’in en büyük hayali ise Şanlıurfa ile ilgili bir konçerto bestelemek ve bunu dev bir sahnede icra etmek.

Bu arada Rodin'in babası Avukat Nihat Kılıç " Çaldığı Bu Parça ile Kanada Toronto ve Fransa Paris’te yapılan Online Piyano Yarışmasında 1. Olan Evladım Rodinim ile Nekadar Gurur Duysam Azdır…"ifadelerini kullandı.
Piyanist Rodin’in İşte O Videosu

 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.