ŞUSKİ’nin Suyu Çıktı! Daha Şehir İçindeki Sorunu Çözemiyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (ŞUSKİ) Genel Müdürlüğü şehrin göbeğindeki içme suyu problemini yıllardır çözemiyor.

28-02-2021 22:36

Bu yüzden Şanlıurfa’nın en gelişmiş ve modern mahallelerinden biri olan Karaköprü İlçesi Esentepe Mahallesinde içme suyu sorunu yaşanıyor. Milenyum çağında Şanlıurfa’nın göbeğindeki bir mahallede içme suyu ihtiyacını çözemeyen ŞUSKİ, pansuman çözümlerle sorunu yıllardır öteliyor. Pansuman çalışmalar da hiçbir iyileşmeye vesile olmaması ise Esentepe Mahalle Muhtarını isyan ettirdi. Defalarca sorunu ŞUSKİ’ye ileten Esentepe Mahalle Muhtarı Ömer Bağıran sonunda mahalle sakinlerinin hakkını hukukunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, kadar taşıdı.

BASINÇLI SU VERİYOR BORU PATLIYOR BASINCI DÜŞÜRÜYOR ÜST KATLARA SU ÇIKMIYOR

Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesindeki Esentepe Mahalle Muhtarı mahallesine bağlı Sakarya caddesinde geçen su borularına ait arıza senelerdir devam ediyor. Basınçlı su verince içme suyu boruları patlıyor. Basıncı düşürünce apartmanların üst katlarına su çıkmıyor. ŞUSKİ alt yapı borularını değiştirmeye ise yanaşmıyor.

Esentepe Mahalle Muhtarı Ömer Bağıran yaşadıkları sorunu şöyle anlattı:” Mahallemizin Sakarya Caddesinde içme suyu boruları sürekli patlıyor. ŞUSKİ hiçbir onarım ve iyileştirme çalışması yapmıyor. Bu sorun mahalle sakinlerimizin yaşam hakkını elinden almış oluyor. Problemler görmezden gelinmekte.  Şöyle ki; Şanlıurfa geneline dağıtım yapan su boruları bu cadde üzerinden geçiyor. Bu borular yetersiz genişlikte olduğu için sürekli boru patlıyor.  Boru patlaması olduğu için ŞUSKİ çözüm olarak yani boru patlamasın diye suyun akımını basıncını düşürüyor. Böyle olunca da mahallemize yeterli tazikte su gelmiyor. Mesela apartmanların 4 ‘üncü katlarına su çıkmıyor. ŞUSKİ suyun basıncını düşürdüğü için çıkmıyor. ŞUSKİ ile defalarca görüştüm çözüm bulunmadı. Üzeri kapatılmaya çalışıldı.”

ŞUSKİ’DEN ŞAKA GİBİ ÖNERİ; VATANDAŞA TAZİKLİ SU ALMALARI İÇİN HİDROFOR TAKIN DİYOR 

Esentepe Mahalle Muhtarının bu açıklamasına mahalle sakinlerinden destek geldi.  Mahalle sakini Tatar da “ Biz Esentepe’de ikamet etmekteyiz belediye bizle resmen dalga geçiyor  1.2 sene önce suyumuz tazikli gelmiyordu. Ben şikayette bulundum bana dönüşleri hidrofor takın diye oldu.1.2 sene önce gelen su hidroforsuz geliyordu şimdi ne oldu? ŞUSKİ çalışmıyor” dedi.

Mehmet Karaçizmeli ise “ Sayın muhtarım sen kendi evin veya şahsın adına bir şey istemedin. Bizler AKP ye oy verdiysek şuan mevcut olan şahıs ve koltuk sevdalıları için vermedik. Sırf Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip ERDOĞAN için oy verdik.Seni de dürüst emin ismin gibi hz Ömer ahlakı taşıdığın için seçti “ şeklinde görüşünü bildirdi.
Abdurahman Şatal da “Mahalle sakini olarak evde hastamız var. Su ihtiyacını sabah değil de gecenin ilerleyen saatlerinde görüyoruz.  Bu umumi sıkıntıyı bir kaç yıldır bizi bıktırdı. Yetkililerin bir an önce bu konuya el atmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.