Başkan adayları ŞUTSO seçimleri için son viraja girdi. Seçimler için geri sayım başladı. Seçimlere 5 gün kala başkan adaylarının temposu daha da arttı.

Şanlıurfa Ticaret Odası Başkanlığı için 3 aday yarışıyor. Bunlardan biri mevcut başkan Halil Peltek, diğeri Ali Eyyüpoğlu ve üçüncü isim ise Mehmet Doğan Yetim.

ŞUTSO BAŞKANLIĞI İÇİN 3 ADAY YARIŞIYOR

Seçim çalışmalarına bir yıl önceden başlayan Mehmet Doğan Yetim, ŞUTSO başkanı olmak için ilk kez aday oluyor.  Ali Eyyüpoğlu ise bir önceki dönemde aday olmuş ancak Halil Peltek 3 oyla başkanlığı kıl payı kaptırmıştı. Halil Peltek, 4 yıldır yürüttüğü ŞUTSO başkanlığında yaptığı hizmetleri gündeme getirerek seçim kampanyasını yürütüyor. Dananın kuyruğu ise hafta sonu 30 Ekim 2022 Pazar günü kopacak.  Seçimde oy kullanma işlemleri 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu ve Hatice Gelener İlkokulu’nda saat 09.00 başlayacak ve 17.00’de sona erecek.

ŞUTSO “KESİNLEŞEN SEÇİM LİSTELERİ” İLANA ÇIKARTTI

Seçimler dolayısıyla hazırlanan 29 adet Meslek grubuna ait seçme ve seçilme hakkına haiz Üyeleri gösteren “Kesinleşen Seçim Listeleri” 24 Ekim 2022 tarihinde ŞUTSO hizmet binasına çıktı. ŞUTSO, üyelerinin kesinleşen listeleri dikkate almaları önem arz ediyor.

Odun Ateşinde Pişen Tavasının Kokusu Çevre İllere Yayıldı Odun Ateşinde Pişen Tavasının Kokusu Çevre İllere Yayıldı

MECLİS ÜYELERİ NASIL SEÇİLİYOR?

Öte yandan ŞUTSO'nun 80 meclis üyesi, 29 meslek grubu bulunuyor.  400’ üyesi olan bir meslek guru 2 meclis üyesi çıkarabiliyor.  400’den fazla üyesi olan meslek grubu 3 meclis üyesi seçebiliyor. 1000’in üzerinde üyesi olan meslek grubu ise 4 meclis üyesi seçebiliyor.