15-Haziran-2019 - Cumartesi

ŞUTSO Desteğiyle Şanlıurfa Yurtdışına Tanıtılıyor

2019 Yılının Göbeklitepe yılı ilan edilmesinin ardından Şanlıurfa’nın tanıtımı,ŞUTSO’nun finans desteğiyle yurtdışında da yapılıyor.

12-06-2019 16:23

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) tarafından finanse edilen, Şanlıurfa Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından desteklenen Şanlıurfa Belgeseli’nin Türk Hava Yolları’nın (THY) yurt dışı uçak seferlerinde gösterimi başladı.THY’nin tüm yurtdışı seferlerinde gösterime aldığı Şanlıurfa Belgeseli 2 yıl boyunca uçakların ekranlarında olacak.

ŞUTSO Desteğiyle Şanlıurfa Yurtdışına Tanıtılıyor

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, “Yaklaşık 12 bin Yıllık geçmişiyle dünyanın bilinen en eski yeri olan Göbeklitepe ve Şanlıurfa’nın tanıtımı için biz ŞUTSO olarak ciddi bir misyon yüklendik. İlimizin tanıtımına katkı sağlamak adına bir Şanlıurfa Belgeseli hazırlattık. Yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde, bu belgesel, THY’nin yurt dışı uçak seferlerinde gösterilmeye başlandı. İlimizin tanıtımı için bizlerden desteklerini esirgemeyen başta THY olmak üzere,Şanlıurfa Valimiz Sayın Abdullah Erin’e, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın Aydın Aslan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

ŞUTSO, Şanlıurfa Belgeseli’nin yanı sıra Göbeklitepe Belgeseli de hazırlattı. Son hazırlık sürecinde olan Göbeklitepe Belgeseli en kısa süre sonra yayına girecek. Belgeseller yurtdışı uçak seferlerinde İngilizce olarak yayınlanacak.

ŞUTSO Desteğiyle Şanlıurfa Yurtdışına Tanıtılıyor
 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.