Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası(ŞUTSO) üyeleri 4 yıl aranın ardından bugün yeni başkanını belirlemek için yoğun güvenlik önlemleri altında sandığa gitti. 

Toplam 29 meslek komitesinde 80 üyenin belirleneceği ŞUTSO seçimlerinde olası bir olayın yaşanma ihtimaline karşı Gaziantep’ten de güvenlik takviyesi istendiği öğrenildi.

Ali Eyyüboğlu, Mehmet Doğan Yetim ve Halil Peltek’in ŞUTSO başkanlığı için yarıştığı seçimde, bugün seçilecek komite ve meclis üyeleri 6 Kasım’da ŞUTSO başkanının seçimini tayin edecek.

Viranşehir’e Saatlerdir Elektrik Verilemiyor! Viranşehir’e Saatlerdir Elektrik Verilemiyor!

Oy kullanma işlemleri saat 09.00’da Haliliye İlçesinde yer alan 15 Temmuz Şehitleri Orta Okulu ile Hatice Gelener İlk Okulu’nda başladı. 

Sabah saatlerinden itibaren ŞUTSO üyelerinin oy kullanmak için sandığa yoğun ilgi gösterdiği görüldü. Oy kullanma işlemleri saat 17.00’da sona erecek. Saat 17.00’dan sonra sandıklar açılıp oy sayım işlemleri başlayacak.

ŞUTSO’nun Şanlıurfa merkez ilçelerinin yanı sıra Ceylanpınar, Viranşehir, Akçakale, Harran, Suruç, Bozova ve Hilvan’da toplam 13 bin 483 aktif üyesi bulunuyor.(Lütfü AYDIN'ın Haberi)