13-Ağustos-2020 - Perşembe

Tabipler Odası Bşk. Yüksekyayla: Maske, Sosyal Mesafe ve Temizliğe Dikkat Edelim

Geçtiğimiz haftasonu Şanlıurfa Tabip Odası Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı ve yeni yönetim belli oldu. Seçimi Dr. Osman Yüksekyayla kazandı. Oda, seçiminin ardından basınla bir araya geldi.

29-07-2020 10:02

Özel bir mekanda düzenlenen programda, Yüksekyayla, Urfadasin.com’a yaptığı özel açıklamada,”Şanlıurfa Tabipler Odası’nın yeni yönetimi olarak kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelmek istedik. Basın mensuplarıyla pandemi sürecinde yaşananları değerlendirme fırsatı bulduk.

MASKE, SOSYAL MESAFE, TEMİZLİĞE DİKKAT
Maalesef açıklanan verilerle, Sağlık Bakanının açıklamalarıyla kentimiz tehlikeli noktalara doğru gidiyor. Kentte vaka sayıları hızla artmakta. Bunun için hepimize görevler düşüyor. Tabiki tüm vatandaşlarımızın tedbirlere dikkat etmesi gerekiyor. Maske, sosyal mesafe, dezenfekteye dikkat etmesi gerekiyor vatandaşların. Bu durumu sadece vatandaşın üzerine yıkma gibi bir lüksümüz olamaz. Kamu idaresinin, yönetiminin, sağlık idarecilerimizin tüm gerekli tedbirleri alması gerekiyor. Kısa süre içerisinde bu yayılımın önüne geçemezsek ileride daha tehlikeli sorunlarla karşılaşabiliriz. Bu süreci daha az zararla atlatmak zorundayız.”ifadelerine yer verdi.

TAZİYELER, DÜĞÜNLER VE ETKİNLİKLER, YAYILIMI HIZLANDIRDI!
Kentteki vaka sayısının yüksekliğiyle ilgili soruya cevap veren yüksekyayla,”1 Haziran öncesi kentimizde Covid 19 vakamız yoktu. Ama normalleşme ile birlikte biraz da covit süreci bitmiş gibi bir algı oluştu. Eski hayatımızın normaline dönmeye başlandı. Taziyeler, düğünler, etkinliklerin hepsi tekrardan gündemimize gelmeye başladı. Bu durum yayılımı hızlandırdı. Tedbirlerin biraz gevşemesi insanları rahatlattı. Zararını maalesef şu anda yaşıyoruz.”

Zeki Altundağ              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.