Hilvan Yerel Eylem Grubunu Tarım ve Orman Bakanlığı Avrupa Birliği Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başkanı V. Sayın Özge Tekin ziyaret etti.

IPARD II Programı LEADER Yaklaşımı kapsamında Şanlıurfa İli Hilvan ilçesinde kurulan “Hilvan Yerel Eylem Grubunu” Tarım ve Orman Bakanlığı Avrupa Birliği Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başkanı V. Sayın Özge Tekin ziyaret etti.

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Avrupa Birliği Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başkanı Sayın Tekin ve personeli Şanlıurfa’da faaliyet gösteren YEG’leri ziyaret etmek amacıyla 3 günlük çalışma programı gerçekleştirecekler.

Haliliye Belediyesi İle Öğrenciler Tarihi Yerinde Öğrendiler         Haliliye Belediyesi İle Öğrenciler Tarihi Yerinde Öğrendiler        

Bu kapsamda Sayın Tekin Şanlıurfa ilinde ilk ziyaretini Hilvan YEG’e yaparak YEG koordinatörü ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşme yaptı. İlçede yürütülen faaliyet ve projeler hakkında bilgi aldı.

Yapılan görüşmeler sonunda Sayın Tekin şu açıklamalarda bulundu;

“Şanlıurfa ilinde Tarım ve Orman Bakanlığı’nın teşvikiyle IPARD Programı LEADER Yaklaşımı kapsamında kurulan kuruluşlar var. Bu kuruluşlar Yerel Eylem Gruplarıdır. Şanlıurfa’da Bakanlığımıza bağlı 5 tane YEG bulunmaktadır. 3 günlük bir çalışma ziyareti kapsamında 5 YEG’i, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünü, İlçe Tarım Müdürlüklerini, TKDK İl Koordinatörlüğünü ziyaret edeceğiz. Bu çalışma ziyaretimizin amacı YEG’lerle iş birliği yaparak YEG’lerin çalışma alanını genişletme, sorunlarına çözüm üretme, IPARD III kapsamında projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunmaktır. Şanlıurfa’da ilk çalışma ziyaretimizi Hilvan Yerel Eylem Grubuna yaptık.  Bizi ağırlayan YEG koordinatörümüz Sayın Yusuf YAVUZ beye teşekkür ediyorum. Güzel bir program oldu. İleride yapılacak proje ve faaliyetler hakkında detaylı bilgiler aldık. Her zaman Hilvan YEG’imizin yanında olacağız. Hilvan’da uygulanan ve uygulanacak olan projeler ile Hilvan ilçemizin güzel bir konuma geleceğini inanıyorum.” dedi.

Hilvan Yerel Eylem Grubu koordinatörü Sayın Yavuz çalışma ziyareti sonunda şu açıklamaları yaptı; “Tarım ve Orman Bakanlığı Avrupa Birliği Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başkanı ve personelini Hilvan’da ağırlamaktan mutluluk duyduk. Hilvan YEG olarak Hilvan’da tarım, turizm, eğitim ve kültür mirası başlıkları altında birçok projeyi hayata geçirdik. Bu kapsamda birçok proje ve faaliyetleri de hayata geçirmeye devam edeceğiz. IPARD II Programı çerçevesinde LEADER yaklaşımı yeni bir tedbir. Sahada muhakkak sorunlarımız oluyor. Bu sorunlara çözüm üretmek ve sorunları en aza indirmek ilk hedefimiz. IPARD Yönetim Otoritesine sahada karşılaştığımız sorunları tek tek ilettik. Bize gösterdikleri ilgi ve destekten ötürü kendilerine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.