Şanlıurfalı türkücü İbrahim Tatlıses, Fakıbaba'nın AK Parti ve milletvekilliğinden istifa etmesine kahroldu. Urfa ve Türkiye Kamuoyu Bilgisine Dedi yeni paylaşımda bulundu.

Geçmişte Fakıbaba’ya methiyeler dizen ve bu yönde çok sayıda sosyal medya paylaşımı bulunan AK Parti üyesi Tatlıses’in, bu kez Fakıbaba’nın AK Parti’den istifa etmesini hazmedemedi ve Fakıbaba’ya hakarete yakın paylaşımda bulundu.

Tatlıses’in birilerinin yönlendirmesi ile bu paylaşımları yaptığı iddia edilirken memleketinden de Tatlıses’e eleştiriler gecikmedi. 

Tatlıses, dünkü Fakıbaba paylaşımında “Yarını Bekleyin” demişti. Bugün Fakıbaba’ya yönelik yeni bir paylaşımda bulunan Tatlıses, makarayı geriye sardı ve Fakıbaba’ya 2014 yılındaki bir olayı hatırlattı. Ancak kendisinin de geçmişte Fakıbaba’ya övgü dolu paylaşımlarını silmeyi unuttu.

İşte Tatlıses’in yarını bekleyin dediği ve Urfa ve Türkiye Kamuoyu Bilgisine diyerek yaptığı o paylaşımı

“2014 yılı Ankara Gold Otel’den başlayalım.
Seydi Eyüboğlu, Habib Aslan, Kasım Hafız ve İstanbul (kim olduğunu sen iyi bilirsin) ile bir arada bulunduğun o meclisteki konuşmanı açıklıyorum…

Celalettin Güvenç ile aranızdaki Belediye Başkan Aday Adaylığınız yarışında, yukarıda bahsettiğimiz meclis huzurunda  Celalettin Güvenç lehinde adaylıktan çekilmeyeceğine dair ana avrat ettiğin küfürlü söylemlerin ile ben Celalettin Güvenç ile grupta el kaldırmam kaldırırsam sarılmam, öpüşmem, dediğin halde bu küfürleri ve yeminleri ettikten sonra grupta gidip elini kaldırarak, sarılıp öpüşerek, kendisi ile yanyana verdiğin görüntüleri, her seferinde aileni katarak ettiğin küfür ve yeminlerini Şanlıurfa halkına ve kamuoyuna açıkla dışı kalaylı içi vayvaylı teneke Fako!”

Tatlıses'in bu paylaşımı sonrası memleketi Şanlıurfa'daki bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından tiye alındığı görüldü.

NE OLMUŞTU?

Urfa'da Erdoğan'ın Mitingi İçin 2 Farklı Afiş Urfa'da Erdoğan'ın Mitingi İçin 2 Farklı Afiş

Manidar bir paylaşımla istifasını duyuran Fakıbaba, açıklamasında şu satırlara yer vermişti: "2003'te üyesi olduğum AK Parti'de değişik makamlarda görev yapma fırsatı buldum. Bu fırsatı bana veren bütün büyüklerime ve Şanlıurfa halkına yürekten teşekkür ediyorum. Bu 20 yıl içerisinde çok değerli arkadaşlarım oldu. Onlardan ayrıldığım için üzgünüm. Ancak siyasi ve ahlaki anlayışıma uygun olmayan bazı kişilerle bundan böyle beraber olmayacağım için de mutluyum. AK Parti üyeliğinden ve AK Parti için ana oy veren hemşerilerime saygısızlık olmasın diye milletvekilliğinden de istifa ediyorum. İnşallah aldığım bu karar ülkem için hayırlara vesile olur."