08-Mart-2021 - Pazartesi

TKDK'dan Urfa'ya 35 Milyonluk Destek

Şanlıurfa, IPARD II Programı 9. Çağrı Dönemi Sekizinci Grup Desteklenmek Üzere Seçilen Başvurular Listesi’nde, Organize Besi Bölgesi besi projeleri başta olmak üzere en fazla proje onayı alan il oldu.

23-02-2021 13:24

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim, yaptığı açıklamada, son açıklanan listede 35 milyon TL tutarında 19 projelerinin onaylandığını belirterek, Şanlıurfa’nın bu projeler ile IPARD hibelerinden en fazla pay alan iller arasında olduğunu söyledi.

Tarım ve tarıma dayalı sanayide, hayvancılık başta olmak üzere her sektörden proje başvurusu aldıklarını vurgulayan Yetim, Şanlıurfa’da TKDK desteği ile AB standartlarında verimli ve karlı çok sayıda yatırımın hayata geçirilerek çok geniş bir istihdam alanı oluşturulduğunu dile getirdi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun, yüksek bütçelerle proje ilanlarına çıktığını belirten Dr. Yetim, yatırımcıları Onuncu Başvuru Çağrı döneminde de,  TKDK desteklerinden yararlanmaya davet ederek, Şanlıurfa’nın yatırım hibelerinden yüksek pay almasına çok önemli katkı sağlayan tüm Şanlıurfa TKDK personeline teşekkür etti.

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.