13-Ağustos-2020 - Perşembe

TKDK’dan Yeni Bir Kırsal Kalkınma Hamlesi

Kırsal kalkınmanın yerel kırsal topluluklar aracılığıyla gerçekleştirilmesi için yeni bir model olan LEADER yaklaşımı, Hilvan Yerel Eylem Grubuna (YEG) ait projenin imzalanması ile Şanlıurfa’da hayata geçti.

23-07-2020 23:33

TKDK Başkanı Sadık Yetim; TKDK’nın, Tarım ve Orman Bakanlığı öncülüğünde, Avrupa Birliği’nde başarıyla uygulanan LEADER yaklaşımının ülkemizde de uygulanması için yaklaşık 11 yıldır uzman ekiplerle yürüttüğü yoğun bir çalışmanın ardından programı ülkemizde de hayata geçirdiğini söyledi. Dr. YETİM; Hilvan YEG ile imzalanan hibe sözleşmesiyle, Hilvan ekonomisinin, tarımının ve turizminin geliştirilmesi ile Hilvan’ın dünyaya tanıtılması için 3,5 yıl boyunca Hilvan YEG’e tamamı hibe olmak üzere yaklaşık 2,5 milyon TL hibe aktarılacağını ifade etti.

YEG adına hibe sözleşmesi imzalayan Hilvan Kaymakamı Furkan Duman; kalkınmada LEADER yaklaşımının ülkemiz için yeni bir model olduğunu, gerek Hilvan’da YEG kurulması gerekse proje süresince kendilerine her türlü idari ve teknik desteği sağlayan Yetim ve personeline teşekkür etti.

Yetim; YEG’lerin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, istihdama önemli bir katkı sağlayacak olan projenin Hilvan’a hayırlı olmasını diledi.

Zeki Altundağ              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.