Urfa’da, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) 2 yılda teslim edeceğini duyurduğu konutları, 3 yıl geçmesine rağmen temelini bile atmadı.  

Söz konusu konutlar için müracaat eden vatandaşlar projenin iptal edildiği endişesi yaşarken TOKİ’nin bu konuda hiçbir açıklama yapmaması dikkat çekti.

Şanlıurfa da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından inşa edilmesi planlanan ve kamuoyuna Türkiye'nin en büyük konut projesi olarak takdim edilen "100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi"nde kura çekimleri sonucu hak sahibi olan vatandaşlar, yaklaşık 3 yıldır evlerinin yapılıp teslim edilmesini bekliyor.

Şanlıurfa (küçükler) projesinde yer alan konutlar için yaklaşık 3 yıl önce 2+1 konut için beş yüz TL (500 TL) 3+1 konut için ise bin TL (1000 TL.) ödeme yapan ve kura çekiminde hak sahibi olan vatandaşların konutlarının temeli bile atılmadı.

Şanlıurfa’da GES Başvuruları Başladı! İşte İstenen Şartlar Şanlıurfa’da GES Başvuruları Başladı! İşte İstenen Şartlar

Binlerce hak sahibi vatandaşın dört gözle teslim edilmesini beklediği konutların yıllardır inşaatına bile başlanmaması akıllarda soru işareti bırakıyor.
100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi ne yazılan, kayıt parası ödeyen ve 2 yıl içerisinde konutlarının teslim edileceği söylenen vatandaşlarımız için yapılacak olan konutların temelinin bile atılmamış olması vatandaşları hayal kırıklığına uğrattı.

Mağdur olan vatandaşlar bu konuda TOKİ'den yeterli bilgi alamamaktan şikâyetçi. Vatandaşlar projenin iptal edilmesinden de endişe duyuyor.