Şanlıurfa kent merkezinde bulunan 20.Zırhlı Tugay Komutanlığının kaldırılıp yerine park yapılacağı ve halka açılacağı yönündeki vaatler efsaneye dönüştü.

2014 yılı yerel seçimlerinde verilen sözün üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen bir arpa boy yol alınamadı.

Tugay’ın taşınmasına askeri yetkilerin sıcak baktığı ancak ‘Önce bize bir yer yapın taşınma işlemlerini başlatalım’ dediği geçtiğimiz günlerde Kanal Urfa’dan Ferhat Özer ile Yüz Yüze Siyaset programında açıklayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Bizim öncelikle o tesisleri yapmamız lazım. Bunun için arkadaşlara talimat verdim. İnşallah bunlar olacak.” İfadelerini kullandı.

Ulaştırma Altyapı Bakanlığı, Urfa’ya 20 Yılda Ne Yaptı? Ulaştırma Altyapı Bakanlığı, Urfa’ya 20 Yılda Ne Yaptı?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, televizyon programında şunları söyledi;”

Tugay’ı Urfa merkezden kaldırılması için gittik görüştük. En üst kademedekilerle konuştuğumuzda bize ‘Bana bir yer yap ki ben burayı sana vereyim’ diyor. Daha önceden Tugay için yerleri ayrılmış. Ama bu ayrılan yerin içerisinde Bağlar, Özel Mülkiyetler var. Kamulaştırmalar var. Bunlarla ilgili talimat verdim.

Bunların ayıklanmasını istedim. Burada da çalışalım. Askeriye zaten Tugay’ın yerini vermeyi kabul ediyor. Ama bizim öncelikle o tesisleri yapmamız lazım. Bunun için arkadaşlara talimat verdim. İnşallah bunlar olacak.”