Şanlıurfa'da yaşayan öğretmen Feyza Nur ve polis memuru Yusuf Altun çiftinin, SMA hastası oğlu Tuğrul bebek parasızlıktan öldü.

Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı Düzenlendi Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı Düzenlendi

Yaklaşık 1 buçuk yıl önce dünyaya gelen "Tuğrul" bebek 3 aylıkken aniden rahatsızlandı. Tuğrul bebek, çeşitli hastanelerde yapılan tetkikler sonucunda Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1 hastalığına yakalandığı ortaya çıktı. Hastanede tedavi gören Tuğrul bebek, tedavi masraflarına yetecek para toplanamadığı için bugün sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

Tuğrul bebek adına açılan sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Minicik bir beden 221 gün yoğun bakımda hastalıkla mücadele etti. Annesi, babası eline alıp doya doya sarılamadı. Bu hastalığın bir çaresi vardı. Ama parasızlıkdan tedavi olamadı. Tuğrul'un yalvarışları haykırışları sessiz çığlıklar duyulmadı. Tuğrul melek oldu. Sözün bittiği yerdeyiz SMA kazandı biz degil!!” ifadelerine yer verildi. 

Bu arada Tuğrul için Şanlıurfa Valiliğinin izniyle geçen hafta "Tuğrul'a güneş ol" ismiyle yardım kampanyası başlatılmıştı.