Şanlıurfa Valilik Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya kanaat önderleri, Din adamları, Sivil Toplum Kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, eski belediye başkanları katıldı.

Sivil Dayanışma Platformu’nun Şanlıurfa Temsilciliği tarafından düzenlenen toplantıda, yeni Türkiye’nin sivil boyutunu geliştirmek, bölgesel barışına paydaş olmak, katkı sunmak temel hak ve özgürlükleri güvence altına almak ve bu bağlamda sivil bir anayasa oluşturmak amacıyla görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ”Ülkemizin yenir yüzyıla hazırlanışının temel felsefesini oluşturulurken, rotası belirlenirken sahanın düşüncesini almak, sizlerin düşüncelerini almak ve buna yönelik bir adım atmak, bunun da yönetişim anlamında bugün bunun en güzel örneklerinden birisi olacak.

Karacadağ’da Kayak Sezonu Açıldı Karacadağ’da Kayak Sezonu Açıldı

Bu çok değerli bir çalışma, bizlere ufuk açıcı bir çalışma olacak. Yeni yönetim ruhu, ortak akıl, ortak istişare ederek yol haritası ve pusulanın belli olması açısından önemli. Hem vizyonun olması hem de buna dayalı eylemlerin gerçekleştirilmesidir. Ben de çok istifade edeceğimi söyleyebilirim.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanlarından Ayşe Nur Bahçekapılı ise konuşmasında Sivil Dayanışma Platformu ile bilgi vererek “Bugün Urfa’dayız. Sivil Dayanışma Platformu ülke çapında diğer illerde de temsilcilikleri var. Bu toplantılarda konuşmacı arkadaşlarımdan çok sizleri dinleyeceğiz. Notlarımızı alacağız, düşüncelerimizi tartışacağız. Türkiye Yüzyılında hep birlikte olmanın ve bu yüzyılın vizyonuna uygun nasıl davranmamız gerektiğini keşfetmiş olacağız.” İfadelerini kullandı

CumhurbaşkanıBaşdanışmanı Ayhan Oğan da, “Tarihimizdeki bu milletin bütün farklı yapılarıyla dini, etnik ve inanç yapılarıyla beraber oluşumunu bir arada yaşamak kültürünün verdiği bize has bir özelliktir. Bunu dünyada başka yerde bulamazsınız. Türkiye'ye baktığımız zaman bugün dünyaya umut vaat eden, hukuk, adalet, merhamet ve hakkaniyet vaat eden tek ülke olarak ön plana çıktığını görüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

UÇUM: TÜRKİYE YÜZYILI VİZYONU BİR PARTİ YA DA İTTİFAK PROGRAMI DEĞİLDİR

Türkiye vizyonunun son derece önemli bir vizyon olduğunu kaydeden Başdanışman Mehmet Uçum ise  “Türkiye Yüzyılı vizyonu programı açıklandığında o salonda herhangi bir partinin flaması ya da ismi yoktu, herhangi bir ittifakın adı yoktu. O salonda sadece bu ülkenin Türk bayrağı ve bir Türkiye yaklaşımı vardı. Bu neyi gösteriyor, Türkiye Yüzyılı vizyonu bir parti ya da ittifak programı değildir. Bütün Türkiye'nin mecralarına kesimlerine ait bir programdır. O nedenle Türkiye Yüzyılının Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanması bir siyasi lider olarak yapılan açıklama değildir. Bu ülkenin lideri olarak yaptığı bir açıklamadır” diye konuştu.

(Lütfü AYDIN'ın Haberi)