Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Mevlana Halid Camii imamı Mehmet Şükrü Dörtbudak'ın, çocuklarla ilgili sözleri sonrası göz altına alınıp ifadesi alındı.

İmam sözlerinin özellikle sol medya tarafından farklı yerlere çekildiğini söyleyerek bir açıklama yaptı. İmam Dörtbudak , idam cezası gelsin dedi.

Sosyal medya hesaplarından sık sık kadınların ve çocukların yaşam tarzlarıyla ilgili vaazlarda bulunan imam Dörtbudak bir vaazında "Bayram vesilesiyle görüyoruz sokaklarda, kız çocuklarına giydirdikleri elbiseler. Aman yarabbi. ‘E çocuktur.' Çocuktur var mı? Çocuk kendinden alıştıracaksın. Çocuğun kolu, göğsü, her tarafı açık, atlet gibi elbiseler, mini etek bacak açık ondan sonra pedofili suçtur"dedi. Bu sözleri ülke genelinde büyük yankı uyandırdı bir çok baro ve stk  suç duyurusunda bulundu. Haberler sonrası Diyanette soruşturma başlattı.

Şanlıurfa'da Bungalov Evler Açılışa Hazır Şanlıurfa'da Bungalov Evler Açılışa Hazır

Polis tarafından gözaltına alınan imam ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Serbest kalmasının ardından ve medyada yer alan haberler sonrası sosyal medya hesaplarından bir açıklama yapan Dörtbudak, bir örnek üzerinden ‘İşte sizler, hakikat peşinde değilsiniz’ diyerek tepki gösterdi.
‘Anlama zorluğu çekenlere bir de şu misalle izah etmeye çalışayım’ diyen Dörtbudak,  “Siz diyorsunuz (çıplaklar) hırsızın hiç mi suçu yok? Biz böyle bir iddiada bulunmadık ki… Hem de asla. Hırsızlık elbette suçtur. Hem de en adi suçlardan. Bizim inancımıza göre hırsızın eli kesilmelidir. Lakin hırsıza bu ceza reva görülüyor diye, sizler mücevherlerinizi ortada bırakarak, evinizin kapı pencerelerini, kasalarınızı açık bırakarak rahat rahat uyuyacak mısınız?” ifadelerini kullandı.

Hırsızlığın çoğalmasının nedeniyle insanları uyarmanın hırsızlığı savunmak anlamına gelmediğini belirten Dörtbudak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sizleri, “kardeş ortalık hırsız kaynıyor. Kapı/pencerelerinizin kilidini sağlam yapın, kasalarınızı sağlam tutun!” diye uyarmak yanlış mı olur? Bu şekilde uyaranları linç mi etmek lazım? “Vaay, sen hırsızlığı savunuyorsun” mu demek lazım? İşte sizler, hakikat peşinde değilsiniz.”

"HADIM MADIMI GEÇ. İDAM İDAM"
Kendisine iftira atıldığını söyleyerek medyaya seslenen Dörtbudak, “Evet. Var mısınız? Bu namussuz ve alçaklara en ağır cezanın verilmesini savunalım. Hatta biz daha önceleri bunlar için idam cezasının getirilmesini savunduk. Hadım madımı geç. İdam idam…” diyerek tepki gösterdi.

2-3

3-5