Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde 3 evin kurşunlanmasının ardından jandarmanın yürüttüğü operasyonda 14 kişi gözaltına alınırken çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi

Viranşehir’de 3 evin kurşunlanması olayı 22.10.2022 günü yaşanmıştı. Husumetli oldukları düşünen şahıslara yönelik jandarma, 3 evin kurşunlandığı yerde uzun namlulu silaha ait 55 adet boş kovan buldu.  

Evlerine ateş açılan ailelerin husumetli olduğu tespit edilen şüphelilerin evlerinde arama yapmak üzere giden Jandarma ekipleri,  M.D. isimli şahsın, elinde çanta ile araziye kaçtığını fark etti. Bunun üzerine başlayan kovalamacada M:D isimli şahıs mısır tarlasında saklandı. Jandarmanın titiz çalışmasını sonucu yakalanan şahıs ve yanında götürdüğü çantada, 3 adet 7,62 mm çapında AK-47 Kaleşnikof piyade tüfeği, 1 adet Browning marka tabanca 6 adet Kaleşnikof şarjörü, 298 Adet 7.62 mm çapında fişek, 85 adet 9 mm çapında tabanca mermisi ve 1 adet alev gizleyen ele geçirdi.

Şanlıurfa'da Yetim ve Öksüz Çocuklar İçin Bir Araya Geldiler Şanlıurfa'da Yetim ve Öksüz Çocuklar İçin Bir Araya Geldiler

Olayın şüphelisi olarak değerlendirilen 14 şahıs gözaltına alındı.  Gözaltına alınan şahıslar jandarmadaki ifadelerinin ardından Adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkartılan şahısların duruşması devam ediyor.