08-Mart-2021 - Pazartesi

Urfa Büyükşehir Belediyesi Patates Dağıtıyor

Şanlıurfa Büyükşehir belediyesi yoksul vatandaşlara çuval çuval patates dağıtıyor. Üreticilere destek olmak ve ihtiyaç sahibi ailelere katkıda bulunmak için patatesi dağıtmaya başladığı öğrenildi.

23-02-2021 09:02

Şanlıurfa’nın kenar mahallerinde dar gelirli ailelere patates dağıtan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürdü. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Birimine ait araçlarına yüklenen yardımlar yoksul vatandaşların ev adreslerine ulaştırılıyor. Bugüne kadar tonlarca patates dağıtan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, yardımlarını hafta sonları bile aksatmadan sürdürüyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi “Sosyal Yardım Birimlerimiz hafta sonu mesailerine devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman hemşerilerimizin yanındayız.”diyor.

Bu arada Türkiye'deki patates üretiminin önemli bir kısmının yapıldığı Niğde ve Aksaray'da yüzbinlerce ton patatesin çürüme tehlikesi altında depolarda beklediği ortaya çıkmıştı. Patates üreticileri duruma ilişkin “Biz 30 yıldır böyle bir durum yaşamadık. Üret dediler ürettik, maliyetine satamadık. Ürün elimizde kaldı. Çürümeye az kaldı. Bir an önce iktidar sesimizi duyup bize yardımcı olsun” ifadelerini kullanmıştı.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.