Şanlıurfa'da ekmek fiyatlarına gelen zamların ardından vatandaşlardan gelen "Halk Ekmek" talepleri arttı.

Ülke genelinde ekonomide yaşanan çalkantı hem üreticiyi hem tüketiciyi olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Kısa sürede peş peşe gelen zamlar özellikle maddi durumu düşük olan vatandaşların alım gücü daha da düştü. Şanlıurfa'da da ekmeğe gelen zamların ardından bir yaşam biçimi haline gelen fırında yemek pişirmek de artık ücretli hale geldi. Fırıncılar maliyetlerdeki artışı işaret ederek ekmeklere gelen zammı yerinde bulurken ekonomik olarak pek çok ile göre daha geride olan kentte çok sayıda vatandaş ekmek alamayacak hale geldi. Öyle ki yardım kuruluşları ihtiyaç sahiplerine en çok ekmek yardımda bulunmaya başladı.

Gözden kaçırmayın

Mehmet Kuş Seraların Açılış Müjdesini Verdi Mehmet Kuş Seraların Açılış Müjdesini Verdi

URFA'DAN EKİP HALK EKMEK İÇİN YOLDA!

Yaşanan gelişmelerden sonra belediye bünyesinde üretimi yapılan ve daha ucuza satışa sunulan halk ekmeği için taleplerde bulunulmaya başlandı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de artan taleplere kayıtsız kalmadı.

Şanlıurfalı Gazeteci Cengiz Aksan, belediyenin halk ekmek satışındaki gelişmeyi şöyle duyurdu;

“Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin kuracağı Halk Ekmek fabrikasında sona yaklaşıldı. Yakın bir zamanda vatandaşın hizmetine sunulacak. Ekmek fiyatının 1,6 TL olması bekleniyor...” dedi.