12-Haziran-2021 - Cumartesi

Urfa Büyükşehirde Yıkım Sürüyor! Çoğu Gitti Azı Kaldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin şehrin çehresini değiştirmeye yönelik ve yeni meydanlar kazandırmak için eski hizmet binasındaki yıkı devam ediyor.

06-05-2021 23:37

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yıkıma dün başladı.Bugün ise yıkımın yarısı tamamlandı.Bu akşam saatlerinde büyükşehrin yıktığı hizmet binasında incelemeler yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, kentteki sesiz devrimine devam ediyor.

Bu arada Şanlıurfa’da her yer er meydanı olsada son yıllarda kent, meydanlar şehri olmaya devam ediyor. Şehirlerde hayatın meydanlara doğru akması gibi meydanlarında direnişin ve dirilişin kalbi olması noktasında önemli bir özeliği bulunuyor.

Şanlıurfa’da meydanlara geçmişte önem verildiği gibi bugünde önem veriliyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin Kızılay Meydanı çalışmalarıyla başlayıp belediyenin eski binasını yıkarak oluşturmaya başladığı meydanlar son günlerde çok konuşulup çok tartışılmaya devam ediliyor. Şanlıurfa’nın en eski meydanları arasında, Su Meydanı, 58 Meydanı, Arap Meydanı, Haşimiye Meydanı,Yıldız Meydanı, Topçu Meydanı gibi daha bir çok meydan bulunuyor.

Öteyanda Zeynel Başkan, Büyükşehir Belediyesinin eski yerinde ne yapacaklarını dair şunları söylemişti; “Büyükşehir belediyesinin yerinde, Orada bir kafeterya yapacağız. Kafeteryanın altında WC’ler olacak. Etrafı ağaçlık olacak. Oraya beton kullanmayın dedim. Ne kadar ağaç ekebileceksek o kadar ağaç ekeceğiz. Sadece burası 3 bin 500 metre kareyse 100 metre karelik bir alana çay kahve içilsin diye küçük bir kafeterya yapılacak. Burası Bel Tur tarafından işletilecek. Hemen yanındaki Şair Nabi Kültür Merkezi de Sinema salonu olacak. Kültür Turizm Bakanlığın filmleri burada oynatılacak. ”

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.