Şanlıurfa’da yoğun kar yağışı etkisini gösterirken sadece 3 adet paletli 4x4 ambulansın 2,5 milyon nüfusa hizmet verdiği ortaya çıktı.

Gözden kaçırmayın

Bakanlık Duyurdu; 7 Terörist Etkisiz Hale Getirildi Bakanlık Duyurdu; 7 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Şanlıurfa’nın 13 ilçesine ve Türkiye’nin en fazla köy sayısına sahip kente sadece 3 adet paletli 4x4 ambulansın hizmet vermesi,  karla mücadelede yetersiz kaldı.
Ambulanslardan 1’nin Siverek,  1’nin Viranşehir ve ‘nin de Şanlıurfa merkezde konuçlandığı bildirildi. Kar yağışının etkili olduğu Halfeti, Hilvan ve Bozova’da ise her hangi bir ihtiyaç durumunda Şanlıurfa merkezdeki paletli ambulansın sevk edildiği bildirildi.

Kar yağışı ile birlikte Siverek ‘in birçok mahallesinde hastalar paletli ambulanslar ile mahallelerinden alınıp kara ambulansı ile hastanelere sevk edildiği ni Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada “Bugün Siverek ilçesi Gürakar Mahallesinde Paletli Ambulans ile hasta nakli gerçekleşmiştir. Yine bugün saat 20:00 itibari ile Siverek Akyurt mahallesinden Böbrek nakli olup yüksek tansiyon rahatsızlığı olan hasta paletli ambulans ile Siverek Devlet Hastanesine getirilmiştir.Paletli ambulanslarımız aktif olarak bölgede faaliyet göstermektedir.”denildi.