Urfa’da 40 Kişilik Grup ‘Hastaneyi Bastı’ İddia Edildi

Şanlıurfa’da 30-40 kişilik hasta yakını, yakınlarından haber alamadıkları iddiasıyla ’Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesi’ni bastı. Yoğun bakımın dağıtıldığı ve ultrasyon cihazının kırıldığı iddia edilen olayda, doktor ve sağlık çalışanlarına şiddet uygulanma..

02-09-2020 13:15

Şanlıurfa Tabip Odası’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesinde geçtiğimiz gün yine bir şiddet olayı yaşandığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:“Hastane yoğun bakımı 30-40 kişilik hasta yakını olduğunu ve yakınlarından haber alamadığı iddia eden bir grup tarafından basılmış, yoğun bakım dağıtılmış, Ultrason cihazı kırılmış, doktor ve sağlık çalışanlarına şiddet uygulamak istenmiştir. Bahsedilen hasta ile hasta yakınlarına gün içerisinde 15 defa bilgi verilmiş olup takip edilen doktor tarafından durumunda bir değişiklik olduğundan tekrar bilgi vereceğini aktarılmıştır. Korona virüs hastalığı ölümcül seyredilebilen bir hastalık olup yoğun bakım ünitesi tüm hastalar için hayati önemi olan bir servistir. Şiddet olaylarında sadece tıbbı cihazlar zarar görmemektedir. Sağlık çalışanlarının çalışma azimleri de yerle bir olmaktadır. Bizler sağlık çalışanları olarak hastalara faydalı olabilmek için hizmet üretiyoruz, ancak bize ve sağlık kurumlarına zarar vererek hastalarımıza ve toplumumuza çok büyük kötülük yapıldığının farkına varılmalıdır. Geçtiğimiz gün yaşanan olayda sadece sağlık çalışanlarının değil yoğun bakımda bulunan 14 kişinin hayatını tehlikeye atmıştır.

BU ZOR SÜREÇLERİ BERABER ÇALIŞARAK ATLATABİLİRİZ
 Sağlık çalışanlarının motivasyonlarını kıran bu tür eylemlere engel olacak bir tür çalışma yürütülmemesi ve toplumda kabul görmeye devam etmesi sağlık çalışanlarının sahadan çekilmesine sebep olacaktır.’’

Zeki Altundağ              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.