20-Ocak-2021 - Çarşamba

Urfa’da Arazi Keşfi Saldırısı Olayında Flaş Gelişme  

Şanlıurfa’da geçtiğimiz aylarda arazi keşfine giden jandarma ve vatandaşa iki kez üst üste yapılan saldırı olayı ile alakalı flaş bir gelişme yaşandı.

01-12-2020 19:57

Söz konusu olayda bir jandarma personeli ile bir vatandaşı önce tehdit edilmiş sonra da silahlı saldırıya uğramıştı. Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçe Kaymakamlığı tarafından görevlendirdiği keşif ekibine saldırı olayı Payamlı Mahallesi bölgesinde yaşanmıştı.

İki ay önce yaşanan olayla ilgili savcılık soruşturma başlatmıştı. Soruşturmanın tamamlanmasının ardından hazırlanan iddianame 1.Ağır Ceza Mahkemesine sunuldu.

Sunulan iddianameyi Şanlıurfa 1. Ağır Ceza Mahkemesinin kabul edildiği öğrenildi. Sunulan iddianamede Saldırıyı gerçekleştiren Sabri G. için "Kasten adam öldürmeye teşebbüs" suçundan müebbet hapis cezası istenirken babası ve 2 kardeşi hakkında ise "basit yaralama ve "görevi yaptırmamak için mukavemette bulunma" suçlarından 3 ila 8 yıl arasında değişen hapis cezaları talep edildi.

Aralarında jandarma personelinin de bulunduğu 9 kişinin şikâyetçi olduğu sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.


 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.