Urfa’da Bir Bakkal da Bir Bakalı Bakın Nasıl Bitirmiş

Şanlıurfa’da bir yerde bir iş yeri açan esnafın işleri iyi gittiğinde bir başka esnafın hemen yanı başında aynı sektörden iş yeri açması sosyal medyanın bugünkü konusu oldu.

04-08-2021 22:05

Şanlıurfalı iş insanı Yusuf Kılıç “URFA’DA ESNAFLIK “ başlığı ile paylaştığı yaşanmış bir hikâyede “Sokak arasında orta halli bakkal dükkânı işleten bi müşterimiz vardı. İşi normaldi, bi gün başka biri gelip 2 ev ötesinde dükkân açtı. Sokak iki dükkânı kaldırmadı. İnatlaşarak devam ettiler. Bir süre sonra ikisi de battı. Onlar kapattı onların yerine başka biri açtı.”ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa’da esnaflar, vatandaşlar arasında konuşulan ancak bu güne kadar tarihe not düşmek adına yazıya dökülmeyen bu konu Yusuf Kılıç'ın anlatığı hikaye ile kayda geçmiş oldu. Yusuf Kılıç’ın anlattığı “Urfa’da Esnaf Olmak “ konulu hikâyeye Eyyüp Erkaçmaz da anlattığı benzer bir hikaye ile destek verdi. Eyyüp Erkaçmaz’ın anlattığı yaşanmış hikayede şöyle; “Bir arkadaş ‘ Urfalılar niye hesut bu kadar’ dedi? Ne oldu dedim? ‘Abi dükkanı kiraladık işleri tam yoluna koymuştuk geldi dedi dükkanı boşaltın. Dükkandan çıktık. Kendisi açtı. Sonra ne o kazandı ne de ben. Ben fabrika da işçi oldum oda dükkanı kapattı.’ dedi.”ifadelerini kullandı.

Benzer bir yaşanmış hikaye de Ahmet Çiçek'ten geldi. Ahmet Çiçek ise yaşanmış olayı şöyle anlattı: "O gün ilçelerimizin birinde sürekli sebze aldığım bir yer vardı .En son gidişimde 'Abim biz haftaya taşınıyoruz' dedi .Ne oldu neden taşınıyorsunuz umarım bir şey yok deyince . 'Abim mülk sahibi gelecek.  Oda sebze satacak' dedi . Aradan bir ay geçti mülk sahibi kapatt." 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.