Urfa’da, Bir Doktor İle Hemşire Açığa Alındı

Şanlıurfa’da bir aile hekimi ile hemşire açığa alındı. İki sağlık çalışanın, Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliğinin 13. Maddesinin 5. Fıkrasının g ve h bentleri gerekçe gösterilerek açığa alındığı bildirildi.

01-06-2021 00:02

İddiaya göre aile hekimi arasında yaşanan tatsızlık üzerine doktor hemşire hakkında tutanak tutu. İl Sağlık Müdürlüğüne ve Halk Sağlığı Kurumuna gerekli girişimlerde bulunan aile hekiminden, sorunun bittiğine yönelik resmi dilekçe istendi. Bunun üzerine aile hekimi, kendisinin hemşirenin yaptığı hatalarla ilgili tutanak tuttuğunu ve bu konuda suçlu olmadığını belirterek dilekçe vermeyi kabul etmediği öğrenildi.

Aynı birimde çalışan aile hekimi ve hemşire sürekli tartışmalar sebebiyle tutulan tutanaklara istinaden valilik onayı ile görevden uzaklaştırıldı. Söz konusu valilik onayında, ekip ruhu içerisinde çalışmadıkları belirtilerek hem aile hekiminin hem de aile sağlığı çalışanının sözleşmesinin 2 (iki) ay süre ile askıya alındı.  Aile hekimliği biriminde bir hekim ve bir hemşirenin bulunduğundan ve ikisinin de açığa alınmasından dolayı söz konusu Aile Hekimliği kapatıldı. Bir başka Aile Hekimliğinde çalışan doktor ile hemşirenin saat ayarlaması ve planlamayla hem kendi birimlerinin hem de görevlendirmeyle kapatılan Aile Hekimliğinde çalışacağı öğrenildi. 

KONU YARGIYA TAŞINIYOR

Doktor ile hemşirenin açığa alınmasını keyfi bir karar olarak değerlendiren Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği (ŞUAHED) üyesinin uğradığı haksızlığı  yargıya taşıyacağı bildirildi.


 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.